Po stopách historie barvení vlasů
Až do roku 1860 se lidé barvili přírodními barvami, převážně hennou. První zmínky o obarvování vlasů pocházejí ze starého Egypta, avšak tehdy mělo barvení vlasů čistě praktický význam – zakrýt první šediny. Henna na rozdíl od chemické barvy neproniká do nitra vlasu, ale obalí ho, čímž dokonale odráží světlo. V roce 1860 se začala do barev přidávat oxidační činidla a v roce 1909 byla představena první trvalá neboli oxidační barva. Barvy na domácí barvení se začaly vyrábět až v roce 1960.
Nebudeme si nic nalhávat. Nabarvené vlasy vypadají zdravě a leskle, ale nic netrvá věčně a časté a nešetrné barvení intenzivními přípravky je postupně poškozuje a oslabuje. Narušuje se ochranný hydrolipidický film, nadzvedávají se vlasové šupiny, což způsobuje, že se od nich světlo nedostatečně odráží a vlasy vypadají mdle. Narušena jsou i keratinová vlákna zodpovědná za odolnost vlasu.
Jak pečovat o barvené vlasy?
Přípravků prodlužujících trvanlivost a zářivost barvy je na trhu nepřeberné množství, od drogerií po kadeřnické salony. Možná byste nečekali, že odpověď na Váš problém najdete i v lékárně. Tam před pár měsíci dorazila francouzská dermokosmetická značka s 60letou historií a expertízou - René Furterer. V jejím portfoliu najdete vlasové přípravky založené na účinnosti rostlinných výtažků a esenciálních olejů určené na různé problémy s vlasy a vlasovou pokožkou.
Přečtěte si také:
Nový komentář
Komentáře
kde se dají koupit?
taky výrobky neznám,bylo hezké se něco o nich dozvědět
Tyto výrobky neznám
Tyto výrobky vůbec neznám. Dobré je, že obsahují UV filtry.
Zní to lakave
To bych potřebovala.