Po stopách historie barvení vlasů

Až do roku 1860 se lidé barvili přírodními barvami, převážně hennou. První zmínky o obarvování vlasů pocházejí ze starého Egypta, avšak tehdy mělo barvení vlasů čistě praktický význam – zakrýt první šediny. Henna na rozdíl od chemické barvy neproniká do nitra vlasu, ale obalí ho, čímž dokonale odráží světlo. V roce 1860 se začala do barev přidávat oxidační činidla a v roce 1909 byla představena první trvalá neboli oxidační barva. Barvy na domácí barvení se začaly vyrábět až v roce 1960.

5b0bbf1cecc35image.png5b0bc092df084image.pngBarvit ano, ale s rozumem

Nebudeme si nic nalhávat. Nabarvené vlasy vypadají zdravě a leskle, ale nic netrvá věčně a časté a nešetrné barvení intenzivními přípravky je postupně poškozuje a oslabuje. Narušuje se ochranný hydrolipidický film, nadzvedávají se vlasové šupiny, což způsobuje, že se od nich světlo nedostatečně odráží a vlasy vypadají mdle. Narušena jsou i keratinová vlákna zodpovědná za odolnost vlasu.

Jak pečovat o barvené vlasy?

Přípravků prodlužujících trvanlivost a zářivost barvy je na trhu nepřeberné množství, od drogerií po kadeřnické salony. Možná byste nečekali, že odpověď na Váš problém najdete i v lékárně. Tam před pár měsíci dorazila francouzská dermokosmetická značka s 60letou historií a expertízou - René Furterer. V jejím portfoliu najdete vlasové přípravky založené na účinnosti rostlinných výtažků a esenciálních olejů určené na různé problémy s vlasy a vlasovou pokožkou.

5b0bbfff7ba3bimage.pngOkara, rituál pro ochranu barvy, obsahuje přípravky s výtažkem okara ze sojových bobů a výtažek  z vilínu, díky kterému obnovuje vlasy a zachovává barevné pigmenty hluboko uvnitř vlasových vláken. Okara Šampon chránící zářivost barvy zvyšuje navíc lesk vlasů, chrání intenzitu barvených vlasů a obsahuje mycí bázi bez obsahu sulfátů s kyselým pH proti blednutí barvy. Vlasy se snadno rozčesávají, jsou hebké a lesklé. Okara Obnovující maska chránící zářivost barvy poskytuje veškerá bohatství masky s lehkým gelovým složením pro obnovu citlivých barvených vlasů. Vlasy se velmi snadno rozčesávají a obnovuje se jejich jemnost a zářivost. Okara Sprej posilující zářivost barvy okamžitě usnadňuje rozčesávání barvených vlasů a chrání je každý den, má lehkou texturu a zajišťuje přirozený vzhled. Navíc obsahuje UV filtry.

image.png

Více informací naleznete ZDE. 

Přečtěte si také:

Reklama