carmen-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

Carmen Electra, vlastním jménem Tara Leigh Patrick, se narodila v Ohiu. Má irské, německé, mexické, a dokonce čerokíjské indiánské předky. Možná že právě tento koktejl genů jí propůjčil krásu a sexappeal, který jí ve světe reflektorů dostal tak daleko.

V 9 letech byla vybrána pro studium na speciální škole pro tvůrčí a herecká umění School of Creative and Performing Arts. Na této škole měla hodiny zpěvu a jako teenager tancovala v muzikálech a vytvářela své vlastní choreografie pro školní divadelní soubor. Jejím prvním velký úspěchem bylo získání nahrávací smlouvy v Los Angeles roku 1987, to jí bylo zrovna 15 let.

S nápadem změnit její jméno z Tary na Carmen přisel zpěvák Prince, se kterým navázala spolupráci v roce 1992. Později se pokoušela pracovat i na sólové pěvecké kariéře, ale úspěch se bohužel nedostavil. Její singl Go-Go Dancer si na MTV nevedl bohužel příliš dobře. Možná právě i proto se Carmen Electra rozhodla využít svou krásu a zapózovala zcela odhalená pro časopis Playboy.

Největší zlom v její kariéře ovšem nastal v roce 1997, kdy vystřídala Pamelu Anderson v seriálu Pobřežní hlídka a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Ve filmové branži se jí vedlo o poznání lépe než ve zpívání. Natočila filmy jako Sexuální praktiky pozemšťanů či Scary Movie. Je sice pravda, že se jí nikdy nepodařilo herecky vystoupit ze svého typu „té sexy holky“, avšak v této kategorii byla jednou z nejvyhledávanějších.

Zdroj: Profimedia, Československá filmová databáze, WikipediaOsobnosti životopisy

Reklama