V polovině června byla spuštěna registrace na letní Tourism X Games v Pardubickém kraji a již je přihlášeno 26 týmů. Mezi nimi je několik slovenských a tři polské týmy. „Za posledních pět let jsme organizovali hry již v osmi krajích, účastníci tak mají možnost každý rok poznat jinou část republiky a vyzkoušet si místní služby. Těším se již na konec srpna na sečskou přehradu, kde od začátku června začínáme s organizačním týmem přípravy a testování jednotlivých sportů. Letošní letní hry budou pokračovat v duchu 100 let výročí Česko-Slovenska. Jsem zvědavý, jestli se podaří na české půdě získat první místo českému týmu nebo obhájí prvenství ministerstvo dopravy Slovenské republiky ze zimních her“, dodává Filip Remenec, organizátor akce. 
5bbf4185e32b3obrazek.png

5bbf4281055d2obrazek.pngV pátek 31. srpna začnou registrace v 8:00 a v 10:00 bude zahájen sportovní den, kdy čeká na účastníky i několik vodních aktivit například závod na šlapadlech. Nebo si vyzkouší svou šikovnost na fatboy kole, turnaj v líném tenise či otestují svou přesnost na laserové střelnici. Letošní hry budou mít opět minimálně 6 sportovních aktivit, další disciplíny budou odtajněny v průběhu července, aby se týmy mohli důsledně připravit.

„Jsem velice ráda, že i letní Tourism X Games budou mít česko – slovenské zastoupení a budeme mít možnost se slovenskými kolegy probrat další možnosti spolupráce,“ říká generální ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.

„Těším se, že si profesionálové cestovního ruchu budou moci vyzkoušet náš sportovní areál, který svým návštěvníkům nabízí pestrou škálu zážitků a budou mít chvíli i na relax v našem wellness centru,“ komentuje Jaromír Paulus, ředitel hotelu Jezerka.
5bbf41950f56bobrazek.png

Ve spolupráci s Pardubickým krajem je připravována večerní speciální show a také  sobotní doprovodný program.

Více o sportech na webových stránkách projektu www.tourismxgames.cz či jeho facebookových stránkách www.facebook.com/tourismxgames .

5bbf4153e1e21obrazek.png
 
Partneři Tourism X Games:
5bbf41118ae9fobrazek.png

CzechTourism, Pardubicky kraj, Destinační společnost Východní Čechy, Ministerstvo dopravy výstavby Slovenské republiky, Boteg, PVA Letňany, Novasol, Data-Autotrans, Best tour, ATIC a AHR CR
 

Reklama