Spíš nepříjemnosti potkaly v loňském roce čtenářku Pajdu. Manžel i ona odešli z práce a zemřel jim kocour - ale už mají nové kotě a oba práci. Víc v další novince.

To se Vám loňský rok moc nepovedl, milá Pajdo... I když všechno zlé je pro něco dobré. Moc děkuju za příspěvek a přeju krásný nový rok i dnešní den!


Zatím jsem bilancovala pokaždé, takže to zkusím i pro rok minulý.

Začátek roku byl chaotický a docela hnusný - manžel nedostal slíbené prodloužení smlouvy na rok, ale jen na půl roku a bez zvýšení platu. Důvod? Celkem prozaický: jeho nadřízenému sdělili, že bude muset v červnu odejít do důchodu, protože už nestačí na řízení velkého útvaru a on si hledal trafiku. Úžasné. Starý pán, neschopný už pár let nějaké vize, natož pak její realizace, se posune od korýtka ke korýtku (a ani pro jedno nemá kvalifikaci), zatímco odborníka z praxe, kterého údajně léta hledali, prostě vyhodí. Bez ohledu na to, že rozjel projekty za x milionů (které jsou teď, po půl roce, už pozastaveny, protože není nikdo, kdo by je dokázal řídit). Tomu se říká vyhazování peněz oknem...

Každý rok organizujeme Otevřené sklepy v naší obci - a zrovna loni se sešly s pohřbem. Většinou se účastní místní a jejich rodiny a známí a samozřejmě většina lidí si hosty domů nevezme, když půjde v půlce dne na funus. V důsledku malé účasti máme plný barák skleniček a pořádný zásek na kreditní kartě.

A u mě taky chaos. Jak víte, žáci se do středních škol zrovna nehrnou. A protože ne každý ředitel rozhoduje ve prospěch své školy (někteří myslí hlavně na své místo a případné odměny na něm), došlo mezi odbory a vedením školy k nevyhnutelným bojům, které vyvrcholily mým prásknutím dveřmi - a telefonem bývalému vedoucímu na jiné škole, že hledám místo. Za hodinu jsem už byla pozvána k pohovoru, který byl víceméně formální. Nové místo? Docela príma, jen vstávání o půl páté ráno mi nedělá jaksi dobře. Ale jinak jsem ráda, že jsem dokázala odejít.

V tu dobu taky začaly našemu nájemníkovi chodit upomínky - a protože nakonec vyvrcholily v exekuci, chlap sbalil rodinu a utekl. Bez zaplacení nájmu a poplatků za energie. Budeme vymáhat víc jak sto tisíc, pokud ovšem dokážeme ukecat soud, aby postupoval dost rychle.

V červnu se podařilo a manžel dostal dobré místo, takže prázdniny v pohodě.

Pak, na konci léta, mi umřelo v jeden den šest kačenek a kocour - jak na potvoru ten nejhodnější, který beze mě nedal ani krok a čekával na mě doma. A spával se mnou pod dekou... a týden na to mi ukradli auto.

A pak už se asi nic důležitého nestalo... a nějaké světlé body? V práci mám bezva šéfa a slušného ředitele, manžel si pomalu zvyká na nové místo a místo starého kocoura máme nové kotě. A taky dvě zabíjačky...

Pajda

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Rok 2013

  • Co vám přinesl rok 2013?
  • Jak na něj vzpomínáte?
  • Co se vám vloni povedlo a nepovedlo?
  • Stalo se ve vašem životě něco zásadního?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás samozřejmě vyhraje, a to knížku Sexy vrásky a velké lásky, kterou napsala India Knightová (nakl. JOTA). Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je 2013. Děkuju všem!

obal

Reklama