Ahoj redakce,  
 
tak nevím, jestli se zrovna trefím k dnešnímu vyhlášenému tématu.(redakce: ze včerejší redakční pošty) Protože si ale připadám již desátým rokem s přestávkami jako na staveništi, podělím se s Vámi o svůj příběh.
 
Začalo to před deseti lety, kdy jsme se nastěhovali do nového, vysněného domu. Pamatuji si, jak jsem nadšením pobíhala po místnostech, plánovala, kde umístím koberec, kde zase obrázky... no prostě nadšení a radost neznaly mezí.
 
Radost vydržela asi týden... kdy se projevila první závada. Pokazilo se topení, a protože jsme se stěhovali na Mikuláše a podlahové topení nehřálo, bylo v domě jako v mrazírnách. Když se topení opravilo, přestala téct teplá voda. Shořel bojler! Specialisti, kteří se přišli na bojler mrknout a rozebrat ho, našli v bojleru nějaký prazvláštní předmět, který tam být neměl, a ptali se mne, kde se tam vzal :-) ??? Dali hlavy dohromady a uznali, že předmět jsem tam skutečné já nemohla napěchovat, takže dovezli bojler jiný a první Vánoce byly v novém domku v klidu a míru.

 
Říkala jsem si v duchu, že jsme vychytaly chyby a teď už si budeme v domku žít bez problémů :-).
 
Nějaký den po Vánocích jsem odpoledne vlítla do obývacího pokoje a zdálo se mi, že mi je nějak teplo od nohou :-) Když jsem se probrala z šoku, zjistila jsem, že stojím po kotníky v teplé vodě, která se čeřila po celém obývacím pokoji.  Naklusali odborníci a zjistili, že je zabetonovaný odpad a voda si našla místečko v našem útulném obývacím pokojíčku :-).
 
Abych to zkrátila... Každé dva roky nás náš domeček něčím překvapí. Bylo to už několik ucpaných odpadů betonem, podmáčený dům, následné odpadání dlažby vlivem podmáčení... no zkrátka bylo toho už opravdu moc! Všechno jsme postupně dávali do pořádku, většinou vlastními silami s pomocí kamarádů.
 

 
Opravili jsme jedno, druhé se pokazilo. Po dvou letech nám vyprýskala  venkovní dlažba, která jak odborník zjistil, byla omylem dodána vnitřní místo venkovní, a tak mráz udělal své :-).Není tomu ani pět let, kdy jsme dlažbu vyměnili kolem celého domu, ale minulý rok se zjistilo, že pod ni někama vniká voda, takže letos už potřetí dlažbu vyměňujeme :-).
 

 
 
Jsem zvědavá, co  bude následovat po opravách dlažeb... ale tak nějak tuším, že nám dům připraví ještě hodně pekelných chvil :-) !!!! Někdy si říkám, jestli ten náš domek není začarovaný???
 
Příběh není vtipný, ani veselý... ale potřebovala jsem se s někým podělit o to moje soužení.
 
 
Přeji ženám-in hezký den a žádné  trampoty s opravami - ať už na starších či nových domcích!!!!
 
 
 Evalota
 
 
PS. přikládám fotografie z bourání dlažby,, potřetí,, a přikládám nové přírůstky jehličnanů, ať je vidět i něco hezkého! :-)
 
 
 
 
Reklama