pet airwaysO tom, že i domácí mazlíčci jsou plnohodnotní cestující a v letadle si zaslouží lepší místo a péči, byli nejspíš přesvědčení američtí dopravci, a tak se rozhodli uvést do provozu speciální linky, které přepravují pouze domácí zvířata, převážně psy a kočky.

Spoje budou podle serveru iDnes.cz zpočátku létat mezi New Yorkem, Washingtonem, Chicagem, Denverem a Los Angeles. Na každém z těchto letišť je již připraven speciální zvířecí salonek. Před cestou se mohou mazlíčci na letišti proběhnout a vyvenčit. Pak je stevardi odvedou do letadla, kde budou umístěni v kotcích. Do kabiny každého z pěti letadel, která jsou přizpůsobena potřebám čtyřnohých miláčků, se vejde 50 psů a koček. Stevard zvířata kontroluje každých 15 minut letu. Letadlo během cesty staví v některých městech podél tras, kde pasažéři dostanou jídlo a také dostatek času na hraní.

Jedna cesta s Pet Airways stojí 250 amerických dolarů a jejich letouny zajistí spojení mezi pěti velkými americkými městy, což v některých případech ani není o mnoho dražší než cesta v zavazadlovém prostoru těch největších amerických leteckých společností. Za přepravu zvířete si totiž účtují od 100 do 275 dolarů. Cesta s páníčkem v kabině přijde podle agentury AP levněji, na 69-150 dolarů, ale jejich počet je omezený a ne všechny aerolinie tuto službu nabízí.

První letoun Pet Airways se s chlupatými pasažéry vznesl k oblakům v úterý z letiště ve Farmingdale ve státě New York. Majitelé společnosti nadšeně hlásí, že na příští dva měsíce mají vyprodáno.

Svěřila byste svého mazlíčka letecké společnosti? Jak cestujete se psy a kočkami? Nebo zůstávají doma? Kdo se pak o ně stará? Není jim smutno?