Čtenářka Claire na kole jezdí ráda od mala a už si vyzkoušela i triatlon. A doufá, že sežene nosiče na batoh pro pěší túry. Děkuji Vám Claire za příspěvek. Víte, toho nosiče budete shánět těžko. My zkušení totiž stále hledáme nosičky... A ještě jsem nikdy nepotkal žádného horala, který by to chtěl obráceně… Ty baťohy jsou vážně těžké…

Krásné prázdniny plné sluníčka pro všechny příznivce Ženy-in!!!

 Kolo,kdo by na něm nejezdil? Já si pamatuji,jak mi byly necelé dva roky a už jsem šlapala na minikolečku, samozřejmě s přídavnými opěrnými koly.
Tam to asi začalo. :) /čímž myslím nejen lásku k jízdě na kole,ale také karamboly s ní spojené/.

Můj starší brácha si mé první kolo stále půjčoval. Urval sedačku, nastražil ji, aby vypadala normálně a já už tehdy tříletá a bez přídavných koleček sedla a našlápla to s kopečka dolů. Takový s prominutím držkopád jste neviděli. Nemohla jsem se zvednout a ječela jsem na celé okolí. Bratr měl se mnou soucit. Nenechal mne se válet a ječet. Černé svědomí jej hnalo k záchraně vlastní ségry, které se řinula krev z nosu, kolena sedřená a špinavá jako čuník.

Ošetřil mne doma tak, že mne šoupl do studené sprchy a bylo. Kolena poté postříkal septonexem, čímž mi způsobil další hysterák. No,rodiče, kteří se bavili vedle u sousedů a nevšimli si toho, že se jim dcerka na chvilku zatoulala, popadl vztek. Mamka na pohodu, táta na infarkt. Skočil po bráchovi a dal mu jednu.

Teď ječel brácha. A tak to u nás bývalo často. :)) :))

Na kolo jsem nezanevřela. Šlapala jsem poctivě dál, a jak jsem rostla, měnila se i kola. Byla jsem jako prcek hodně namakaná, nikdo mne jako nejmladší nešetřil a tak jsem se snažila vyrovnat svůj věkový rozdíl svými výkony. :))

Pak jsem začala sportovat aktivně a na kole jsme jezdili na soustředěních pokaždé. I triatlon jsem párkrát dala. Jízda na kole mne prostě baví. Vidím krásy krajiny okolo, šlapeme a cesta ubíhá hodně rychle. Poté posezení v hospůdce, prostě idylka.

Ráda ale šlapu i po svých. Jen ta těžká krosna kdyby se nosila sama :)).

Nosiče si zatím nezaplatím,ale až dostuduji, možná se v horách nějaký najde, který mi za úplatek pomůže. Ale to je na jiné téma.
Tak si vesele šlapte, počasí nám přeje,proto hurá do toho!
claire


Vy a kolo:

  • Jezdíte na něm ráda? Nebo musíte?
  • Jak jste se na něm jezdit naučila?
  • Umíte si ho opravit?
  • Seznámila jste se na kole s někým?
  • Vadí vám cyklisté na silnici?
  • Máte slušivý cyklistický dresík?
  • Nebo jste měla bouračku?

Vaše příběhy,  názory, polemiky, fotky, historky i fórky posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z těch, co do tématu dne přispějí, odměním sportovním náčiním. Konkrétně konkurenční výbavou, trekovými holemi s odpružením. Pro chvíle, kdy se na kolo nebudete moct ani podívat.

Reklama