Své modely na ní představí návrhář Jan Černý, který se specializuje na pánskou módu. Přehlídka se bude konat na netradičním místě, kterým je multižánrový kulturní prostor DUP39. Ten se nachází v podzemí někdejšího Domu uměleckého průmyslu na Národní třídě v Praze. Další módní show budou k vidění v pátém poschodí obchodního domu Kotva, kde jsou veřejnosti běžně nepřístupné skladové prostory.

Kromě návrhářů z Česka a Slovenska zavítá na Fashion Week také několik významných osobností zahraniční módy. Je mezi nimi například návrhářka Jessica Michaultová, která byla šéfredaktorkou francouzského časopisu Antidote a šéfredaktorkou módního webu NOFASHION nebo Martina Špetlová, designérka s českými kořeny působící v Británii. Zabývá se udržitelnou módou.

Velkým lákadlem je také instalace Audire Fluctus („poslouchat vlny“), která propojí módu s moderními technologiemi. Její součástí bude 24. března v obchodním domě Kotka také futuristická kolekce oblečení. Funkční antiradiační oděvy mají za úkol chránit člověka před všudypřítomným elektromagnetickým vlněním, zaznamenávat ho a převádět do zvukových vibrací. Jejich tvůrcem je student AVU Kryštof Brůha.

Kompletní program si můžete prohlédnout ZDE.

image.pngFoto: Vodafone.cz 

Reklama