Svlékání, milování při světle, doteky na intimních partiích i hovory o sexu jsou pro někoho stále ještě tabu, přestože víme, že masturbace nezpůsobuje hluchotu a že mluvit o sexu je vlastně docela fajn. Jak se s takovými zábranami vypořádat?

sex

Jako každý jiný problém i zábrany v sexu, pokud jsou vám či partnerovi na obtíž, mají jediné řešení. Postavit se jim čelem! Obvykle ke zlomení těchto zábran stačí překonat je jednou jedinkrát. Poprvé a naposledy.

 Nebojte se svlékání

Máte strie, celulitidu, jsou vám vidět žíly, jizvy a bojíte se své nedokonalosti odhalit. Nebo se prostě jen velice stydíte. Zkrátka – za žádnou cenu se před ním nechcete ukázat nahá. Tahle cudnost může být zezačátku roztomilá, ale později také může i citlivého partnera trochu popudit. Vezte, že nikdo není dokonalý, a ten, kdo vás miluje, vás kvůli jizvám po „slepáku“ neopustí. Prvotní strach můžete snadněji překonat, necháte-li zhasnuto.

Nebojte se nechat rozsvíceno

Nebojte se světla. Už se umíte svléknout, ale stejně nechcete být vidět, a tak vyžadujete milování za tmy. Což nikomu určitě nevadí, pokud zrovna není poledne. Důvody, proč nechcete být vidět, jsou stejné jako u svlékání. Zkuste pro začátek v zatemněné místnosti romanticky zapálit svíčku nebo přes rozsvícenou lampičku přehodit šátek (ovšem pozor na požáry). Tlumené světlo pro začátek úplně stačí. A navíc navodí příjemnou decentní atmosféru. 

Dotkněte se „ho“!

Vzájemné doteky na intimních partiích a také orální sex je něco, co dokáže oba partnery opravdu vzrušit. Pokud jsou toho ovšem schopni. Po většinu minulého století se sebeukájení považovalo za tajnou neřest. Někomu možná ještě tohle přesvědčení v hlavě utkvělo. Tady se musíte spolehnout sama na sebe a chtít se překonat. Při orálním sexu může nastat i jiný problém. Zkrátka se z představy, že vezmete do úst jeho penis, zvedá žaludek. O tom, jak to překousnout, psal Jakub D. Kočí v článku Orální sex vám nevoní? Zkuste ho s čokoládou

Komunikujte

Mluvit o sexu, o pohlavních orgánech, o tom, co vám dělá dobře či nikoliv, byste prostě měli. On si to z karet nevyčte, a těžko tak bude vědět, co a jak má dělat, abyste si milování oba užili co nejvíc. Dokud tohle nezvládnete, zřejmě budete o leccos ošizena.  

Zkuste to probrat v posteli se sklenkou vína. Alkohol je dobrým „odbourávačem“ zábran a k jejich překonávání se používá často. Lze vlastně použít téměř na jakoukoliv zábranu a pravděpodobně bude účinný. Jen prosím, všeho s mírou. Vyšší množství požitého alkoholu může naopak naše vnímání otupit a naši sexualitu zničit. Muži navíc mohou mít v opilosti problém s erekcí.

Reklama