Vypadalo to jako normální den. To si myslel i sedmadvacetiletý Hatim Pahisdon, zaměstnanec Banky Laoské lidově demokratické republiky v Phonsavanu, jednom z největších měst v Laosu.

Když šel Hatim uložit denní tržbu do trezoru banky, zanechal klíče venku v zámku. Mohutné ocelové dveře se za ním zavřely a zámek zapadl. Vzhledem k tomu, že byl posledním člověkem, kromě noční služby, který se v bance nacházel, a dobře si uvědomoval, že hlídači nechodí do vnitřního trezoru, jen kontrolují, jestli jsou zamčené dveře na chodbě k trezorům, rozhodl se jednat. Následovala scéna jako za špatného akčního filmu…

Hatimovi se podařilo odstranit kryt ventilace a vysoukat se potrubím na svobodu. Překvapený noční hlídač, který ho přistihl při opouštění ventilačního prostoru, okamžitě spustil alarm a držel nebohého Hatima v šachu služební zbraní.

Vše nakonec vyřešila místní policie. Hatim skončil na několik dní za mřížemi, než se případ prošetřil. Jeho počínání vyvolalo diskuzi o zabezpečení bank a na vysokých postech padaly hlavy – chudák Hatim Pahisdon v bance dostal výpověď, ale díky medializaci se mu nabídky na práci v zabezpečovacích firmách jen hrnou.

Zdroj: Rénovanteur


Zabouchla jste se někde bez klíčů? Jak jste situaci vyřešila?

Reklama