Jako každá lovná zvěř i muži mají svá období odstřelu a naopak období hájení. K lovu za účelem svatby je velmi vhodným obdobím, pokud je muž ještě poměrně mlád, takže si nestačí podle svědectví z doslechu a podle výrazu tváře svých již ženatých přátel uvědomit, jaké nástrahy před něj manželství může postavit. Je to také doba, kdy mužům více než kdy jindy kraluje velký vládce testosteron, takže za příslib fyzické rozkoše jsou často ochotni obětovat doslova cokoli. Velmi snadné je rovněž takového jelimánka ošálit předstíraným těhotenstvím či jej zastrašit, což obvykle bere na sebe otec budoucí nevěsty, jenž na nebožáka hřímá: „Holku jsi nám zneuctil, a teď si ji nechceš vzít?!!“ Prostě takového kolouška odstřelíte, ani nehlesne. Velmi dobře se též osvědčuje model, kdy se studentka na vysoké škole nechá přivést do jiného stavu spolužákem – celý studijní kruh pak mladému páru fandí, šťastná maminka chodí kojit novorozence do kabinetů a ptáček je doživotně lapen.

Období hájení nastává v okamžiku, kdy muž překročí jistou hranici, za kterou nastává čas rozhojněného užívání mužství, kdy muž holduje sportu, mnoha ženám současně, práci, pokud jej baví, alkoholu a nevázané zábavě jakéhokoli druhu. Na své již ženaté přátele se dívá útrpně a svrchu a své již rozvedené přátele uvádí s rozkoší zpět do víru společenského života. Muž v tomto období má dvě cesty.


Pokud je v kategorii A, tzv. maminkáč, má to vlastně již dopředu jasné, maminka se postará o jeho pohodlí, četné povrchní známosti o jeho uspokojení a není tedy sebemenšího důvodu, proč s tímto statutem quo jakkoli hýbat.


Kategorie B – bezmaminkáči – jsou lepší lovnou zvěří, neboť mají občas potíže se sebeobsluhou, s nepořádkem a podobně, ale zase na druhou stranu nezanedbatelnou výhodou starého mládence je, že si může obouvat ponožky, kterým koncem chce, jak říká sám velký Nestroy. Takový bezmaminkáč si přece jenom představí opuštěné smutné stáří, zalekne se samoty a vezme v potaz slova jiného klasika, Moliéra, který napsal že pořád je lepší být ženatý než mrtvý, a pak je možno jej odstřelit . Sice se tváří jako nezvratný starý mládenec, ale i na takového jednou dojde, zvlášť, když s ním máte dítě. Prostě za ta léta ho udoláte. A protože vás miluje a už mu není dvacet, nakonec dosáhnete svého. A to se, milé dámy, zcela výjimečně zdaří a máme pro vás radostnou zprávu, podařilo se to právě včera…


Musíme vám oznámit, že jeden zarputilý starý mládenec právě včera vlezl do chomoutu manželského! Láska má různá úskalí a v partnerství za několik let prožijete dobré i zlé. Včera se brali Petr Šváb a Romana Klímová, gratulace, pokud oba zmíněné znáte, můžete poslat na redakci.

Reklama