Ahojky Ženo-in!!

Vaše téma mě dneska docela zaujalo.

Já bydlím od narození ve městě, které má asi 8 000 obyvatel. Je to malé městečko, velice útulné a hezké. Jsem tam moc ráda. Teď žiji i na velkém sídlišti asi 20 km od našeho města a také se mi tam líbí. Mám ráda útulný byteček, kde mám zatopeno, hned jak přijdu domů a můžu si sednout na pohovku a nic nedělat.

Když jsem byla malá, jezdila jsem k babičce na vesnici na prázdniny. Asi tahle doba, babička a lidi kolem mi úplně zničili sen o tom, žít na vesnici.

Vesnice měla asi tak 50 obyvatel, opravdu víc jich tam snad nebylo. Babky byly většinou strašně protivné, zlé a pořád nás někam vyháněly. Jasně, rády jsme lezly po mostě, skákaly do malého potoka, lezly po smetišti a skákaly do sena, i když jsme to nesměly, to bylo moc fajn.

Vyrostly jsme a prostě všichni začali naši rodinu pomlouvat a jak tam bylo málo lidí, všichni hned všechno věděli. Babička byla jak hlásná trouba, vykecala i to co nevěděla, zvěsti šly i do okolních vesnici a za chvilku o všem věděli snad všichni! Tohle je na vesnici opravdu hnusné! Šíření pomluv světelnou rychlostí!

Možná budu někomu připadat divná, že takhle nemám ráda vesnici, ale jsem prostě jiná než ostatní. Ne že bych byla nějaká nafintěná holka z města, ale prostě nemám ráda zablácené oblečení, starání se o zahrádku, kydání prasatům, králíky …

Prostě si radši počkám, až to někdo za mě udělá, nemusím přeci umět všechno na světě.
Yanina


Yanino,
děkujeme za příspěvek. Jezdila jsem na chatu na vesnici přibližně o témže počtu obyvatel. S drby to tak hrozné nebylo, ale rohlíky jsem si musela objednávat tři dni dopředu. Copak já vím, kolik jich budu chtít a jestli nebudu chtít radši chleba?

Fuj zablácené oblečení, králíci a prasata? Ano, tak to chápu, ale vesnice nemusí nutně znamenat malý statek, ne?
Že bych si to s tou vesnicí ještě rozmyslela... 

Chodíte také radši pěkně čistě oblečené? Chodí se tak i na vesnici? Jaká tam frčí móda?

redakce@zena-in.cz

Reklama