Vydala jste se už někdy na večírek v botách s vysokým podpatkem? A jak se vám po několika sklenkách dobrého vína chodilo?

Chůze pod vlivem alkoholu je někdy obtížná, i když jde člověk bos. O mnoho horší to mají ženy s vysokými podpatky, pro které se cesta domů může stát zdlouhavou baletní lekcí. To zřejmě britské úřady dobře vědí, a proto se rozhodly podat popíjejícím dámám pomocnou ruku.

Aby se zabránilo zbytečným úrazům v podobě vymknutých kotníků či pořezaných chodidel, k čemuž dochází, když se ženy raději vyzují, zavedla se nová opatření. Dámy, které budou mít střevíčky na jehlových podpatcích nebo jinou nevhodnou obuv, budou při odchodu z nočních podniků dostávat lepší „výbavu“ - žabky.

Projekt by měl odstartovat již tento měsíc v centru města Torquay, které si mladí lidé oblíbili především pro divoké rozlučky se svobodou. Projekt by měl stát asi 30 tisíc liber, v přepočtu 900 tisíc korun. Je zaměřen především proti různým rizikům, která hrozí lidem v souvislosti s popíjením alkoholu.

Peníze budou investovány nejen do bezpečné obuvi pro ovíněné ženy, ale také do kondomů a letáků propagujících bezpečný sex. Muži močící na ulici dostanou v rámci projektu do ruky kbelík a mop, aby mohli uklidit způsobený nepořádek.

A jak se k bezpečnější obuvi popíjející ženy dostanou? Po městě budou chodit strážci zákona s taškami plnými plastových žabek, které budou potištěny upozorněním na škodlivost alkoholu.

Nezdá se vám toto řešení na zimu poněkud nepraktické?

Reklama