Brutální případ šokoval pensylvánskou veřejnost i policii. Mladé nastávající matce vyřízla plod z břicha osmatřicetiletá žena a dítě pak vydávala za své. V minulosti se prý už dopustila pokusu o únos dítěte, kdy pobodala jeho matku a kojence ji chtěla vzít.

Andrea Curry-Demus už několik měsíců předem vyprávěla známým a příbuzným, že čeká dítě. Před pár dny přinesla do nemocnice novorozence ještě s pupeční šňůrou a vydávala jej za své. Testy ale během chvíle ukázaly opak. Přivolané policii pak žena tvrdila, že si dítě koupila za tisíc dolarů.

O dva dny později přijeli k bytu Curry-Demus reportéři, kteří si všimli nezvyklého zápachu a hejna much. Policisté poté v bytě našli mrtvolu skutečné matky dítěte svázanou páskou. Byla identifikována jako osmnáctiletá Kii Johnson. Vražedkyně jí podle všeho dítě z břicha vyřízla. Zatím není známo jestli před nebo až po smrti. Není také vyloučeno, že oběť byla pod vlivem drog, neboť se některé omamné látky na místě našly.

Curry-Demusovou policie v neděli obvinila ze zabití a únosu dítěte a byla vzata do vazby. Podobných případů se odehrálo již několik. Žena, která před čtyřmi lety uškrtila nastávající matku a vyřízla jí plod z těla, byla letos odsouzena k trestu smrti.

Jste pro zavedení trestu smrti i u nás? Byl v tomto případě zasloužený?

 

Reklama