Všeho moc škodí a platí to i u lásky. Věra (33) milovala svého přítele tak moc, až se o něj připravila.

První manželství se jí nevydařilo. Po pěti letech zjistila, že ji manžel podvádí. Než to ale stačila nějak řešit a případně mu i odpustit, vzal jeho milostný poměr rychlý spád. Čekal s milenkou dítě, které se svou ženou do té doby odkládal na později. „Rozvedli jsme se a šli každý svou cestou. Já asi do roka potkala Jakuba. Byl sice o pět let mladší, ale věkový rozdíl by u nás dvou nikdo nehádal. Skvěle jsme se doplňovali a plánovali společnou budoucnost, včetně dětí,“ vypráví Věra příběh, který působí jako šťastný konec smutného příběhu. Jenže happyend se nekonal.

žena

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

„Milovala jsem ho tak moc, že všechen můj volný čas patřil jemu,“ přiznává Věra, která rezignovala na své přátele i zájmy. On se stal středobodem jejího vesmíru. Celý rok a půl se od něho nehnula na krok. Plánovala jim společný program, chodila za ním do práce, neustále jej zasypávala telefonáty a zprávami. „Bylo mi s ním krásně, tak co by na tom mělo být špatného? Jenže jeho zájem o mě postupně chladl. Stále častěji rušil domluvené schůzky, třeba jen proto, aby mohl jít s kamarády na pivo, nebo sportovat. Proč bychom nemohli jít společně, říkala jsem si. Jo, chtěla jsem ho mít jen pro sebe,“ přiznává s tím, že měla možná i strach, aby někde nepotkal jinou. Pořád ještě si s sebou nesla neblahou zkušenost z předchozího vztahu.

„Brzy mi začal vyčítat, že ho svou neustálou přítomností dusím a potřebuje trochu zvolnit. To mě tehdy hrozně zklamalo a mrzelo. Když někoho miluju, přece potřebuju být s ním! Byla jsem jako šílená a obviňovala ho, že už mu na mně nezáleží, když je raději s cizími lidmi, než se mnou. Dnes už vím, jak velká chyba to byla. V tom mi hodně pomohla i psycholožka. Jenže je pozdě, utekl ode mne. No není trochu paradox, že od sebe můžete partnera odehnat láskou?“ usmívá se hořce Věra.

Čtěte také:

Reklama