5a967c9a44faaobrazek.png
To, že bychom se měly v období chřipek chránit, jíst dostatek vitaminu C, mýt si ruce, neponocovat a nechodit „jako na fialky“, to je jasné. Ale pokud chcete svou imunitu ještě maličko podpořit, zkuste do svého jídelníčku zařadit tyto potraviny. Jejich benefity jsou totiž v tomto boji nedocenitelné!
Kapusta

5a967a033db49obrazek.pngTato zelenina byla dlouho opomíjená. Velká škoda. Kapusta je totiž zdrojem zdraví. Je bohatá na vlákninu, obsahuje vitamin C, B, E a K, také draslík, vápník, hořčík, železo a kyselinu listovou. Navíc kapusta posiluje imunitu a podle nejnovějších průzkumů je vitamin E spojen s vyšší odolností proti chřipce a se sníženým rizikem výskytu infekcí horních cest dýchacích u starších dospělých.

Losos

5a967a4082412obrazek.pngTato lahodná ryba je jedním z mála zdrojů, který obsahuje přirozeně vysoký výskyt vitaminu D3. Ten může chránit před infekcemi dýchacích cest a chřipkou, což je výborný důvod, proč si pokrmy z lososa dopřávat klidně několikrát do týdne.

Česnek

5a967aecc2d52obrazek.pngNebojte se výrazného dechu, za to zdraví konzumace česneku rozhodně stojí! Tato zelenina pomáhá tělu absorbovat železo a zinek, důležité živiny pro budování imunity. Dokonce česnek může posílit funkci imunitních buněk a může snížit závažnost nachlazení a chřipky. Navíc látka aliin, kterou česnek obsahuje, uvolňuje zahlenění krku. Tak hurá na česnečku.

Zázvor

5a967b632ba9cobrazek.pngKdo by ho nemiloval?! Zázvorový čaj patří k zimním měsícům, už jen proto, že dokonale prohřeje tělo a chrání imunitu.

Kurkuma

5a967bd05c5c0obrazek.pngVoní, je skvělá pro naše zdraví a v pokrmech je vynikající! Kurkumin, aktivní složka v kurkumě, zmírňuje zánět blokováním zánětlivých cest způsobených virem chřipky. Ke zvýšení síly kurkuminu, potažmo kurkumy, se doporučuje smíchat ji s černým pepřem. Pro otrlé, ale pořádně fungující!

Kořeněná jídla

5a967c0d9bfe1obrazek.pngKřen, chilli papričky, pepř...všechny tyto ingredience přidávejte do jídla klidně ve velkém, pokud vás trápí ucpaný nos nebo vás bolí dutiny.


Mohlo by vás také zajímat:

Uložit

Reklama