Když se na cestách nudíme, často bezmyšlenkovitě civíme do mobilních telefonů. Ať už čekáme na letišti, trávíme cestu v autě, ve vlaku nebo v autobuse, neustále saháme pro svá chytrá zařízení. Místo projíždění Instagramu nebo Facebooku a kazení si zraku hleděním zblízka do zářící obrazovky, můžeme procvičovat svůj mozek.

Díky Mozkovně od Albi si na cesty můžeme sbalit hlavolamy, rébusy a hádanky, které nám pomohou procvičovat představivost či organizační a pozorovací schopnosti. Hezky potrénujete i ty části mozku, které běžně spí. Některé produkty jsou dokonce testovány a doporučovány Mensou ČR, mezinárodní organizací, která sdružuje lidi s IQ mezi horními 2 % populace.
 
Co Mozkovna nabízí?

IQ FITNESS
Luštíte rádi šifry nebo vás baví počítání? Máte vizuální představivost a baví vás řešit graficky zpracované rébusy? Vynikáte v logických hádankách? Fascinují vás optické iluze? Přesně pro vás je IQ Fitness.

IQ FITNESS TANGRAM

Tangram je jeden z nejznámějších hlavolamů světa. Albi jej nabízí v praktické cestovní verzi. Hlavolam přispívá k rozvoji kognitivních funkcí jako je pozornost, koncentrace, pohotovost a prostorová představivost.


LUŠŤOVKY
Netradiční slovní rébusy, ve kterých hledáte skryté slovo. Lušťovky fungují na principu rozkládání slov - na každé kartě najdete části jednoho slova ukryté v obrázku. Odhalte vztah mezi částmi slov a máte řešení.
TAJEMNÉ SCHRÁNKY
Hlavolam, do kterého můžete schovat malý dárek. Obdarovaný musí nejdříve přijít na kloub otevíracímu mechanismu, aby zjistil, jaké překvapení na něj uvnitř čeká.
50 RÉBUSŮ DO KAPSY
V malé krabičce na vás čekají vizuální, jazykové, logické a matematické úkoly. Obtížnost kartiček je různá, takže si na své přijdou zkušení řešitelé i úplní nováčci.
CHYTRÉ BLOKY
Chytré bloky z edice Mozkovna zabaví každého nadšeného lušťovkáře, který si rád láme hlavu nad různými typy rébusů. Vybírat si můžete z bloků s rébusy a hádankami nebo s různými druhy křížovek.Reklama