Švédská firma SILVA, výrobce navigačních a outdoorových přístrojů, vyvinula novou řadu krokoměrů pro každodenní používání. Jednotlivé modely jsou vybaveny nadstandardními funkcemi, které předurčují jejich využití: součástí modelu Pulse je jednoduchý dotykový pulsmetr na měření tepové frekvence, Radio umožňuje poslouchat z krokoměru oblíbenou hudební stanici a Alarm disponuje výrazným zvukovým alarmem pro zvýšení bezpečnosti při chůzi za tmy nebo na odlehlých místech.


Chůze je nejpřirozenější pohyb, který je od raného dětství dostupný každému zdravému člověku. Chůze, i když bývá jako pohybová aktivita často opomíjená, přináší lidskému zdraví mnoho pozitivních stimulů. Aby mohla mít pro organismus správný efekt, je žádoucí se jí věnovat ve vhodném rozsahu a intenzitě. Pro lepší odhad, kolik člověk nachodí nebo by měl nachodit, slouží přístroje pro měření kroků a ostatních údajů s chůzí souvisejících – krokoměry. Dalším využitím krokoměrů je možnost oživit s nimi své turistické výlety, kdy i pohyb po běžné a stokrát absolvované trase získává nový, zábavnější rozměr.

Dosavadní nabídku krokoměrů firmy SILVA rozšiřují nové modely Pedometer Alarm, Pulse a Radio. Základní funkce, jako počítání kroků a přepočet na ušlou vzdálenost, jsou společné všem novým modelům. Stejně tak jako moderní design, svěží barvy a podsvícení displeje, které zlepšuje jeho čitelnost při používání ve tmě. Krokoměry SILVA jsou navíc vybaveny pojistnou šňůrkou, která zabraňuje jejich případné ztrátě. Zabudovaný filtr předchází nesprávnému počítání pohybů těla, které nejsou součástí chůze či běhu.

Charakteristika modelů
SILVA Pedometer Alarm – pro vyšší bezpečnost (barva oranžová)
Krokoměr, se kterým se můžete cítit bezpečně při každé procházce či běhání. Je vybaven hlasitým alarmem s vysokou frekvencí zvuku. Další funkce: počítá ušlé kroky, vzdálenost, spotřebované kalorie; celková paměť údajů.
Cena: 985 Kč

SILVA Pedometer Pulse – pro aktivnější pohyb (barva světle modrá)
Krokoměr vhodný pro aktivnější pohyb. Díky speciálním funkcím, jako jsou rychlost (min./km), měření efektivního času nebo aktuální tepové frekvence, je tento krokoměr ideálním tréninkovým partnerem pro každý den.
Funkce: kroky, vzdálenost, rychlost, efektivní čas, dotykový pulsmetr, celková paměť údajů.
Cena: 1 095 Kč  

SILVA Pedometer Radio – pro milovníky hudby (barva světle zelená)
Krokoměr pro každodenní použití na cesty do práce či do školy. Má zabudované rádio s pamětí na 9 stanic.
Funkce: kroky, vzdálenost, kalorie, efektivní čas, rádio
Cena: 1 095 Kč

Krokoměry je možné získat v outdoorových a sportovních prodejnách (např. Hudy Sport, Rock Point). Kompletní přehled prodejců výrobků značky SILVA najdete na www.vavrys.cz .

 


Doplňující informace

Krokoměr – cesta ke zdraví
Pravidelná chůze je ten nejjednodušší způsob, jak zůstat ve formě. Je šetrná k lidskému tělu, jednoduchá tak, že ji zvládne opravdu každý zdravý člověk, a je součástí každodenního života: při ranním přesunu do zaměstnání, nepravidelných pochůzkách v práci či třeba při nakupování v rozlehlých halách supermarketů. Chůze je přirozenou součástí denních aktivit.
10 000 kroků denně dává dle lékařů solidní předpoklad pro základní tělesnou zdatnost, která vede k dobré fyzické i duševní kondici.

Jak pracuje krokoměr?
Krokoměr využívá mechanického čidla, které zachycuje kinetické otřesy těla, vznikající při chůzi či běhu, a zaznamenává každý ušlý krok. Krokoměry Silva jsou vybaveny filtrem, který brání přičítání náhodných pohybů. Po zadání hodnoty délky vlastního kroku spočítá krokoměr vzdálenost absolvovanou během výšlapu či běhání. Přesnost měření závisí na dodržení jednotné délky všech kroků. Pro co nejsprávnější měření se doporučuje nosit krokoměr připevněný na opasku kalhot v oblasti beder.

Přesnost měření
Patentovaná senzorová technologie krokoměrů SILVA dává při správném použití přesnost měření více než 99 %. Proto jsou tyto krokoměry vhodné i do nerovných a náročných terénů.

Nejjednodušší krokoměr v nabídce značky SILVA je s funkcí počítadla kroků model Step Counter za cenu 369 Kč.

Kidz pedometer – krokoměr určený dětem. Počítadlo kroků s dětským designem. Jednoduchý nástroj, jak učinit dětem cvičení zábavnějším. Motivujte své děti ke zvládnutí 10 000 kroků denně! Cena 369 Kč.

Reklama