Rodiče chtějí pro své dítě to nejlepší. Tím nejlepším je i dobré vzdělání. Jak by se ale mělo dítě ve 21. století učit? Odpověď je prostá: Dovolit mu nezapomenout co už umí a stavět na tom. Malé děti jsou upřímně zvědavé a bez zábran zkoušejí nové věci. Neřeší co je dobře a špatně a zkrátka se do toho pustí. Z těchto kořenů vyrůstá koncept přirozeného zábavného učení. Mezi hry podporující tyto principy patří logické hry konceptu Zábavné učení. Více her najdete na www.zabavneuceni.cz.

kids

Hry staví na příbězích, které děti znají z běžného života, takže si je děti snadno osvojí. Patří k nim logická hra ZOOLOGIC Inona Kohna, který vytvořil více než 20 logických her. Hlavními postavami hry jsou pes, kočka a myš s jejich oblíbenými pochoutkami  - kostí, rybou a sýrem. Dítě v rébusech seskupuje zvířata a pochoutky tak, aby žádné zvíře nebylo umístěno vedle svého nepřítele ani se neocitlo vedle své pochoutky. Dítě si vyzkouší 60 rébusů, ve kterých si zábavnou formou cvičí dedukci, logiku a vytrvalost. Tedy schopnosti, které v životě bude potřebovat.

kids

Další hrou je DIG IT Alexe Polonského, programátora s vášnivým zájem o logických hádanky. Hlavním hrdinou je pes hledající kost, v jejím vyhrabání mu však brání různé „geometrické vlny“ v terénu, které musí přesunout. Hra probouzí v dítěti tvořivost a cvičí jeho schopnost logického uvažování, plánování a podporuje vytrvalost.

kid

Hry MetaForms, Architecto a Equilibrio vytvořili kanadští profesoři matematiky M. a R. Lyons, kteří se věnují programu výuky matematiky prostřednictvím hry a experimentování. Svým přístupem povzbuzují děti, aby objevily matematické zákonitosti stejným způsobem, jako to lidé dříve dělali – řešením každodenních problémů. Děti si zde svobodně zkouší matematické dovednosti, prostorovou představivost, paměť a jemnou motoriku.

hry

Více her najdete na www.zabavneuceni.cz

učení

Reklama