Zábava nejen pro děti, taková je společenská hra Monopoly, kterou testovaly naše spřátelené blogerky, ale také vy, naše milé čtenářky.

A jak moderní verzi hry Monopoly hodnotíte?

Kateřina M.
Ihned jak balíček přišel (přišel velice rychle), tak kluci chtěli hned hrát. A museli jsme hrát celá rodina. Ze začátku mi to přišlo složitější, ale zdání klame. Stačila jedna hra, abychom si zvykli platit kartou :-). Tato hra má plno výhod! Je to i pro děti v předškolním věku (což máme my) a učí se počítat do deseti. Více ani umět nemusí :-).  Starší syn, který chodí do 1. třídy, četl kartičky, a tím si cvičil čtení a měl na starosti banku. To ho moc bavilo. Akorát byl ze začátku moc zbrklý a museli jsme ho trochu uklidnit (smích). Výhodu další vidím v tom, že se vám nikde neválí peníze poztrácené a máte jen 4 karty pro 4 hráče. Společnost Hasbro myslí i na sousedy Slovenské republiky a jsou tam i zvlášť kartičky ve slovenském jazyce. Myslím si, že tato hra udělá radost nejedné rodině a pěkně pobaví hlavně v deštivých dnech a v zimě, když je dlouhá chvíle. Nebo i na dovolené. Za nás dávám hodnocení 5 hvězdiček z 5!!!
5b052aac9d676obrazek.png

Lucie K.
Musím říct, že tato hra je naprosto úžasná. Hrajeme ji denně celá rodina, a to můj manžel, jako jediný, na takovou hru moc není, ale tato hra ho velice uchvátila a moc rád ji s námi hraje. Hra je velmi svěží, rychlá, zábavná a děti si tak procvičují počítání, což u mého 6letého Vašíka, který nastupuje v září do první třídy, je naprosto skvělé. Nenásilnou formou se parádně učí počítat. Elektronický baráček (jak tomu říkáme u nás) je naprostý top - musíme se každou hru střídat, neboť je to velice nakažlivé a každý si chce zamačkat a odečítat a sčítat peníze.
5b052aeae7a09obrazek.png

Figurky jsou opravdu realistické a každý už má tu svoji, kterou nikomu nepůjčí. Oceňuji, že hra je i ve slovenštině, neboť máme hodně známých ze Slovenska a už se těšíme, až si zahrajeme i s nimi - po slovensky.

Hra Monopoly už navždy zůstane u nás mezi prvními a nejoblíbenějšími hry. Budeme si ji brát i do nemocnice, kam za chvíli nastupuji s dcerou a věřím, že s touto hrou nám ten čas velice rychle uteče. Až děti trošku odrostou, určitě zakoupíme verzi pro starší. Všem moc a moc doporučuji!

Květa K.
Hru jsem hrála s vnučkami Elenkou 6 let a Nikolkou 8 let. Ačkoliv jsem nikdy nehrála klasické Monopoly, vůbec jsem netušila, co mě čeká. Ze začátku jsem měla co dělat, abych to pochopila já. Po rozbalení hry se holky hned vrhly na platební karty, které se snažily aktivovat v elektronickém domečku. Bohužel jsem zjistila, že musíme mít 2 tužkové baterky, což musím vytknout. Při ceně hry si myslím, že by nemusel být problém, aby byly baterky součástí hry. No nic, šla jsem pohledat a zapnula jsem domeček. Holky si vybraly samozřejmě zvířátka, Elenka pejska Scottieho a Nikolka kočičku Hazel a na mě zbyla lodička nebo autíčko. Dala jsem se do studování pravidel a pomalu rozjely hru. Ale jak jsem to holkám vysvětlovala, jsou to už schopný hrát sami.
5b052b43a1a23obrazek.png

Jinak hra je super, i mě jako dospělého bavila, není to rozhodně žádná nuda. Perfektní jsou zvukové tóny, které bankovní domeček vydává, to se holkám moc líbilo.
Co musím ke hře podotknout, je potřeba, aby dítě už umělo trochu počítat, aby vědělo, o kolik políček musí postoupit, a pochopilo, co je kupování, co prodej, za co se platí nájem, co je to bankrot, no mnoho činností, které musí pochopit.

Co zlepšit: barevně bych rozlišila české a slovenské kartičky „šance“. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy žádné Monopoly nehrála, hned jsem nepochopila, že políčko, na které stoupnu, musím koupit, pokud už není prodané, a peníze platím bance čili potvrzuji na terminálu modrým tlačítkem. Jinak jsme vše pochopily hned.

Je to hra, ke které se budeme určitě vracet, když tu u mě budou. Moc nás bavila a věřím, že mnoho dětí po zakoupení hry budou nadšené jako my.

Lucie W.
Tato hra je určená pro 2-4 hráče, pro děti od pěti let. Hned jak hra dorazila, počkali jsme si, až naše roční mrně usne a pustili jsme se do zábavy, našemu Radečkovi bude v červnu pět a hra ho velice zaujala (hrajeme každý večer místo pohádky před spaním). Hra se líbí moc i nám jako rodičům, protože je pro dětí naučná a vede je k základům podnikání. Úkolem hry je prodej, koupě nebo pronájem různých atrakcí a nemovitostí. Děti si mohou vyzkoušet roli bankéře, protože práce s bankovní jednotkou ve tvaru domečku je jednoduchá, zvládne to i pětileté dítě, avšak pokud se splete, vše se dá napravit, určitě je to velice naučné.
5b052b6693f39obrazek.png
 
Tato hra dítě zasvětí do běžného světa, jako je používání platební karty, počítání úspor a přemýšlení, co vlastně je výhodné koupit, nebo pronajmout, či prodat. Vyzdvihnout musím skvěle propracované figurky na hraní, protože ty děti zaujmou určitě a hra se tak stává záživnější, když dětí baví. Je to vlastně klasická desková hra, kde se hází kostkou a posouvá panáčkem po polích, každé pole nabízí různé možnosti. Ve hře se stává vítězem nejbohatší hráč, ukončí ji ten, kdo „zbankrotuje“, zkrátka se dostane do mínusu. Shrnu to. Hra je pro dětí na dnešní dobu opravdu naučná a zabaví se při ní celá rodina, baví dokonce i manžela, a ten na hry opravdu není. Monopoly u nás vedou (pořádáme „monopolové dýchánky“ pro dospělé) a teď už máme hru Monopoly Junior elektronické bankovnictví, která zaujala nás všechny, jak dítě, tak maminku i tatínka, a to je účelem deskových her, hrát si celá rodina. Tuto hru Monopoly Junior elektronické bankovnictví určitě doporučuji pro vaše děti i Vás a my už máme další koupenou pro neteř jako dáreček k narozeninám.

V dalších článcích se můžete těšit na další recenze.

Přečtěte si také:

Reklama