Uprostřed krásné, panenské přírody, přitom na dosah od Brna. Tak nějak lze popsat polohu čtyřhvězdičkového hotelu OREA Resort Panorama. Nachází se v osadě Češkovice vzdálené na tři kilometry od Blanska, které bývá nazýváno vstupní branou do Moravského krasu. Není třeba se obávat, že budete cestou do hotelu za městem bloudit. Každou chvíli se u silnice objeví navigační cedule, která vás bezpečně nasměruje. Kromě směru ale hlásí i něco jiného: „Uděláme pro vás první, poslední.“ A to je pak člověk o to zvědavější. Jak sliby obstojí v porovnání s realitou?

orea.jpg
Foto: OREA

Vítejte u nás!

První, co při příjezdu do hotelu hosté potřebují, je v klidu a pohodlně zaparkovat. Ideálně někde poblíž vchodu. Po dlouhé cestě, s nespočtem zavazadel a s rozvernými dětmi netoužíte nejprve pátrat na recepci po parkovací kartě, vyhrazeném stání nebo čekat, až se někde uvolní místo. Tady byla kapacita parkovacích míst velká. Navíc všechna místa na dohled od vstupních dveří. A za nimi nás čekalo něco ještě lepšího – milá a vstřícná paní recepční. I s dětmi to uměla a hned je zábavnou formou zapojila do jinak nudného „papírování“ při ubytování. Vše vysvětlila a ještě malé hosty potěšila milým dárečkem. Trochu jsem ji podezřívala z vypočítavosti. Není milá jen proto, že se chystáme jejich hotel testovat? Ale jak se mi podařilo zaslechnout, její přístup k dalším hostům se v ničem nelišil.

Pro děti ráj

Dostali jsme příjemný třílůžkový pokoj s přistýlkou v prvním patře. Nebyl příliš velký, ale plně nám postačoval. Měl dostatečné množství úložných prostor, takže všechny naše nezbytnosti brzy zmizely v jejich útrobách. Kdo by si přesto potrpěl na více metrů čtverečních, i pro toho má OREA Resort Panorama řešení – rodinné pokoje se dvěma místnostmi. A myslí naopak i na ty, kteří přijedou za relaxací sami – nabízí také ubytování pro jednoho. Celkem máte na výběr z 55 pokojů různých kategorií ve třech patrech, přičemž řada z nich má i balkon s výhledem na okolní krajinu nebo do atria.

deti.jpg
Foto: OREA, Julie Hájková

Jakmile bylo vše vybaleno, vydali jsme se s nedočkavými dětmi prozkoumat hotelové atrium. Nabízí celou řadu aktivit na čerstvém vzduchu. Od houpaček pro nejmenší, přes klasické dětské hřiště s průlezkami, pískoviště ve stylu pirátské lodi nebo trampolínu až po zatravněné malé hřiště na volejbal nebo fotbal, kde se vyřádí i dospělí. Ti tu navíc mají k dispozici i venkovní posilovnu.

Aby toho nebylo málo, na konci atria objevíte i hotelovou minizoo se čtyřmi roztomilými oslíky, králíky nebo morčetem. A pokud přijedete v létě, tak i s plnými vlaštovčími hnízdy. Pro děti ráj! A tak není divu, že se vám v mžiku rozprchnou, takže si můžete dát v klidu něco osvěžujícího v hotelové restauraci. I ta se nachází v atriu, takže řádící děti máte na dohled i na doslech. Díky tomu, že je atrium uzavřené, nemusíte trnout, že vám z něj utečou, kam nemají. Dokonce i venkovní bazén se slanou vodou, který je v atriu všem hostům k dispozici v ceně ubytování, je bezpečně oddělen. Naše děti se tu během chvilky pohybovaly jako doma. A nikdo na ně nehleděl skrz prsty. Ostatně nebyly samy, dětí si tu hrálo spoustu. Takže si brzy ke své zábavě našly i parťáky.

Animační program – zábava pro děti, odpočinek pro rodiče

Pokud by se vaše ratolesti samy nezabavily, je tu pro ně k dispozici animační program v čele s maskotem hotelu - plyšovou liškou v životní velikosti. Ta s dětmi dovádí nejen během soutěží nebo na diskotékách, ale ráno je přijde pozdravit i během snídaní. Z animačních programů si vybere skutečně každý. Jednou byly sportovní hry, jindy zase vesmírná expedice, pirátská výprava, indiánské dobrodružství nebo úniková hra, nechyběl ani karneval, na který si děti předem samy vyrobily masky. Takže si unavení rodiče stihnou užít zaslouženého odpočinku. Ono je totiž z čeho vybírat, i co se relaxace týče.

orea-bazen.jpg
Foto: OREA

Kromě již zmíněného vyhřívaného venkovního bazénu se slanou vodou, který disponuje i hydromasážními tryskami, drobnými perličkami a tobogánem, lze využít i malé vnitřní wellness centrum. Tam je bazén s protiproudem, vířivka, finská i parní sauna a objednat si můžete i masáže.

Od české klasiky po moderní gastronomii

Rozmazlovat vás tu budou i v restauraci. A to nejen milým přístupem. Kuchařský tým pro hosty připravuje rozmanitý jídelníček – od oblíbené české klasiky po nová, moderní jídla. A opět se tu počítá i s dětmi. Tak například bohatý snídaňový bufet nezapomíná ani na takovou klasiku, jakou je krupicová kaše! Našlo se toho ale víc, co nás každé ráno mile překvapilo. Tak například svačinový stolek, kde si můžete přichystat v ceně snídaně i něco k snědku s sebou na výlety. Nechyběl ani papírový sáček, kam svačinu uložíte. Myslí tu i na detaily! A kdo z dospělých se chce cítit skutečně hýčkaný, může si k snídani během léta dopřát zdarma i sklenku sektu. Během víkendů dokonce i francouzského šampaňského.

Také večeře podávané formou bufetu stojí za to, vybere si skutečně každý. A když už děti stolování s vámi omrzí, mohou opět vyběhnout přímo z restaurace vstříc dobrodružství v atriu. Vy tak nemáte kam spěchat.

orea-gastro.jpg
Foto: OREA

Zamilovali jsme si to tu a celou sobotu si užívali zábavy a lenošení v hotelu. Až v neděli jsme se vydali objevovat okolí.

Nepřeberné množství výletů

Kdo má rád výlety, má opravdu z čeho vybírat. Krásné procházky přírodou si můžete užít hned za humny hotelu. Nebo se vypravte do blízkého okolí. Moravský kras se pyšní více než tisícovkou jeskyní, z nichž pět je zpřístupněno veřejnosti. Jen pozor, na prohlídku některých je kvůli velkému zájmu lépe rezervovat se předem, například do Punkevní jeskyně se vstupem do propasti Macocha. My navštívili Sloupsko-šošůvské jeskyně a moc se nám prohlídka líbila. S malými děti ale bohatě stačí krátký (40 minut) okruh.

jeskyne-fin.jpg
Foto: Julie Hájková

Do 10 kilometrů od hotelu můžete navštívit například Aquapark Blansko nebo přírodní vodní nádrž Palava s písčitými i travnatými plážemi a minigolfem. Kdo dává přednost architektuře, může se v Blansku vydat na zámek či do unikátního dřevěného kostelíku sv. Paraskivy. Případně se na svět podívat z výšky rozhledny Podvrší u Veselice.

Ve vzdálenějším okolí stojí za návštěvu například Boskovice, kde mají krásný zámek, zajímavé muzeum historie okolí nebo westernové městečko. Pouhých 30 kilometrů od hotelu je pak Brno. To je ale jen slabý výčet toho, co můžete v tomto kraji zažít. I prázdniny vám budou krátké, abyste všechny zajímavosti stihli.

Pobyt si můžete zarezervovat na stránkách OREA Resort Panorama.

Reklama