Když máte na krku děti, když nevíte co s nimi, když máte pozitivní přístup k vodě o teplotě 30 stupňů Celsia a když to nemáte do Liberce přes půl republiky - máme pro vás doporučení. Jeďte do vodního ráje – Babylon centra v Liberci. Otestovali jsem ho za vás.

 

Cesta: Pokud je dálnice upravená a bez problémů, neměli byste do Liberce jet déle než hodinu. Aquapark Babylon se nachází na hlavní příjezdové cestě v centru města po pravé ruce. Až uvidíte budovu, na které je velkými písmeny napsáno Babylon Centrum, hned sjeďte, budete přímo u něj. Zaparkovat můžete v nadzemních garážích za 50 Kč na den. 

Vstupné: Připravte si ve všední den 240 Kč za sebe, 190 Kč za dítě do 140 cm a zdarma vpustí vaše i cizí nemetrové potomky. V sobotu a o svátcích si připravte o 50 korun za celodenní vstupenku více. Hodina a půl vás vyjde levněji, stejně jako pobyty v pozdějších večerních hodinách. Kompletní ceník najdete ZDE . Pokud jdete s dětmi, zapomeňte na to, že byste stihli koupání za hodinu a půl. V areálu bez problémů strávíte tři a více hodin a vaše děti nebudou chtít stále odcházet.

 

Převlékání: Na ty, co jsou zvyklí na koupaliště z dob socíku, čeká překvapení. Šatny se nedělí na pánské a dámské a věci si musíte uložit do skříňky. Převlékárny jsou malé kabinky, průchozí ze dvou stran, zamykatelné otočným madlem. Na skříňku na věci potřebujete dvacet korun. 

 

Koupání: A už jsme vevnitř. Je tam třicet stupňů Celsia teplý vzduch. Stejně tak teplá voda. Celý areál lze rozdělit do několika částí:

 

1. Dětské brouzdaliště s malými klouzačkami. Nandáte rukávky, vypustíte do vody a hlídáte, zda vám to vaše dítko nějaký jiný agresivnější andílek netopí. V brouzdališti najdete i šlapací kola, která mají fungovat jako stříkačky. Ty  jsou však pro malé caparty nevhodná, děti nedosáhnou nohama na pedály. Za to dvě cca metr dlouhé klouzačky si děti rychle oblíbí. 

2. Tobogány: V areálu najdete čtyři. Tři klasické anakondy různých délek. Bezpečné, pomalé a zábavné. Pro ty, co nemají rádi tmu, však nedoporučuji červený. Půlka se jede v absolutní tmě.

Navíc dopad všech tobogánů je minimálně do 130 cm vody, takže neplavci, nebo děti, které se vody bojí, mohou mít po dojezdu problémy. 

Čtvrtým tobogánem je takzvané Tornádo. Klasický tobogán vás vyvrhne do velké zkosené mísy, která nemá dno, a vy po objetí několika koleček propadnete do bazénu. Je to zábavné, ale v exponovaných dobách se na Tornádo čekají nejdelší fronty. Pro ty, co znají zahraniční Aquaparky plné tobogánů, je to jen slabý odvárek, ale nejen vaše potomstvo se jistě dobře zabaví. 

3. Bazény: V Aquaparku Babylon nečekejte klasickou padesátku, nebo pětadvacítku. Voda se rozprostírá v kanálech a větších či menších plochách v celém areálu. Tuhle bublá silný pramen, tam na vás svrchu padá vodopád. Na jednom  místě je udělán ostrůvek, jinde se můžete položit do anatomicky přizpůsobených podvodních lůžek s bublinami. Část vodní plochy se nalézá v podvodních jeskyních barevně nasvícených. Tady prostě chybu nenajdete... viz MAPKA 

4. Občerstvení: tak to je snad největší slabina celého areálu. Nebo jsme neměli štěstí. Nejdříve zjistíte, že nemůžete platit penězi. Že musíte vyměnit peníze v přiblblém automatu, na kterém je napsáno, že vlhké peníze automat neveme. Ale jak máte ty papírové bankovky udržet v suchu, to už vám neporadí. Za každou padesátikorunu obdržíte 4 stříbrné nebo jednu zlatou minci. Na první pohled jsou obě mince těžko rozeznatelné. Jeden čtvrťák je 12,50 Kč a cola, která stojí v obchodě 20 Kč, tady stojí tři čtvrťáky. Řízek s chlebem a okurkou 4 čtvrťáky, stejně jako rizoto a porce kuře. Čert to vem, multikina jsou ještě dražší, ale tady navíc při naší návštěvě ani nestíhali. Jako 10. zákazník ve frontě jsem čekal na to, až se dostanu na řadu, přes 25 minut a pak ani neměli všude inzerované grilované kuře, ani smaženku, na kterou jsem při dlouhém čekání dostal velkou chuť.

 

Další atrakce: Když už budete mít zkrabatělá chodidla i ruce a vaše děti prošoupané plavky z tobogánů, bude čas odejít. Nespotřebované zlaťáky a čtvrťáky vám vymění zpět na peníze v hlavní pokladně. V areálu centra mimo aquapark najdete mnoho restaurací, spoustu krámků s hadříky a jinými zbytečnostmi. A pro děti tam je Lunapark. Za 80 Kč do něj můžete své potomky strčit a nechat dovádět. Oni tam už pak budou mít vše zadarmo. Autíčka, jednoduché videohry, kolotoč, nafukovací hrad, trampolínu, vláček i hernu s dřevěnými kostkami a další...

 

Závěr: Pokud chcete a máte na to, tak se zde můžete celý den bavit. Náklady na čtyřčlennou rodinu bez dopravy na jeden den (standardní jídlo, pití, vstupné) dosáhnou cca 2 000 Kč.

 

Plus: Teplota vody a vzduchu, tobogány.

Mínus : Cena vstupného a způsob placení v občerstvení.

Webové stránky: http://www.centrumbabylon.cz/cz/index.htm