Včera, jak již víte, v redakci probíhala velká oslava narozenin, a ještě před ní proběhla porada. Jak to bylo doopravdy, se za chvíli dozvíte.

Jaká je pravděpodobnost, že v kolektivu 15 lidí budou mít dva lidi ve stejný den narozeniny? Mizivá.

A že tři – troufám si tvrdit, že nicotná!

Ale přesto se tak stalo v naší redakci. Obchodnice Věrka a Jitka a moje zástupkyně Klárka měly všechny narozeniny právě včera. A k tomu se přidala i naše paní recepční Stáňa, která měla narozeniny v neděli.

Takže se podávaly dva druhy dortů, chlebíčky a alko i nealko sekt.

Tolik polibků krásným ženám jako včera jsem v jeden den už dlouho nedal…

Zábava byla družná, jen Saša zamlkle seděla v koutě, protože se domnívá, že jsem na ni zasedlý. Přitom je to jen obdoba toho, když jsem jako desetiletý kluk rozverně žďouchal spolužákyně do žeber a podtrhával jsem jim židle.

Jakub, který opět po měsíci zavítal na naši poradu, byl velmi komunikativní. Vyprávěl nám, jak zavádí zcela nové formy zemědělství, a že na tom Bruntálsku brzy bude půda rodit jak na ukrajinské černozemi… A vše najednou. Na jednom záhonu cibule, mrkev i dýně. A ti nevzdělaní domorodci, kteří dnes nevěřícně kroutí hlavou, uvidí. I my to chceme vidět. Takže Jakub slíbil, že vykrmí prase a my přijedeme na zabíjačku…  A uvidíme úrodu na záhoncích, kde plevel podporuje růst užitečných rostlin.

Jinak oslava dopadla spořádaně. Celé jsme to zakončili ve složení Lukáš, já a Klárka v nedaleké hospůdce, kde si oslavenkyně užívala našeho objetí, lichotek a pozornosti až do příjezdu svého motorkáře. Poté její obličej ztratil barvu a odhopkala domů vařit večeři. Cestou však posílala rozverné SMS.

Jinak v redakci je vše při starém. Jen naše „nová“ redaktorka Lucie se již adaptovala, a ačkoliv ze západu Čech, snaží se vnutit mezi moravskou kliku Klárka – Saša tvrzením, že snad její tatínek jednou na Moravě nějaký čas pobýval…

A náš dvoreček ve vnitrobloku Myslíkové už krásně rozkvetl… A želvy žlutolící se již chystají na stěhování z našeho domova do o venkovního jezírka.

To by stačilo. Více pravdivých informací z naší pavlače pro vás dnes nemám.

A co jsme pro vás přichystali na příští týden?


  • pondělí 20. 5. se vás Jakub Kočí zeptá: Co vás za poslední týden nejvíce pobavilo
  • úterý 21. 5. Dana Haklové probere téma minisukní. Věřím, že dojde i na vaše fotky… Těším se.
  • Ve středu 22. 5. Sašenka Stušková zapátrá po tom, kdo u vás jezdí pro rodinné nákupy, a jak to probíhá…
  • Ve čtvrtek 23. 5. 2013 moje maličkost bude zjišťovat, jakou roli hraje, hrálo a bude hrát rozhlasové vysílání a rádio jako takové. Ještě ho posloucháte? A i jinde než v autě?
  • A v pátek 24. 5. Lucie Paličková s vámi probere, co si myslíte o domácích a takzvaných alternativních porodech.

Tak snad se vám naše témata líbí.

Přispívat k nim můžete již teď na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Reklama