Již ve čtvrtek vypukne veletrh Svět knihy. A abyste se dobře navnadily, sestavily jsme pro vás malý výběr knih, který vychází právě tento měsíc. Vyberete si svojí favoritku?

 

Bábovky

BábovkyRadka Třeštíková

Vydavatelství: Motto

Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má její sestra tak špatný vztah se svou dcerou? Jak se cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil a kdo je bude muset nakonec vrátit? Nová kniha Radky Třeštíkové čtenářky překvapí upřímnou zpovědí žen, v jejichž vzájemně propletených příbězích nechybí ironie, humor, bolest, nenávist ani láska. Novinka Radky Třeštíkové Bábovky přináší dvanáct příběhů důmyslně propojených do jednoho celku. Oblíbená autorka navazuje na svůj úspěšný debut Dobře mi tak a čtenáři i kritiky skvěle přijatý román To prší moře a opět přináší psychologický i zábavný román s překvapivou pointou.

Ve službách zla                                                    

Ve službách zlaRobert Galbraith (pseudonym J. K. Rowlingová)

Vydavatelství: Plus

Představte si, že obdržíte balíček s useknutou nohou… Neohroženou Robin, asistentku soukromého detektiva Cormorana Strika, vyděsí záhadný balík k smrti. Jejího šéfa jen tak něco nerozhodí, ale tentokrát mu je jasné, že jde o výstrahu a vrah ho dobře zná. Z minulosti ho napadají čtyři osoby, které by mohly být viníky. Chce-li zachránit Robin i svůj podnik, musí se pustit do vyšetřování a ponořit se do zvrácených a temných světů podezřelých. Záhy dochází k dalším zločinům a Strikovi s Robin začne docházet čas…

 

Co tu kvete? Originální průvodce přírodou

Co tu kvetekol. a Margot Spohnová

Vydavatelství: Knižní klub

Nové přepracované vydání úspěšné encyklopedie planých rostlin obsahuje přehled nejběžnějších druhů. Seřazuje je do skupin, které jsou velmi snadno určitelné i bez větších botanických znalostí. Stačí si všímat základních znaků: jakou mají květy baru, jestli jsou souměrné a zda jde o strom, keř nebo travinu. Kniha nabízí nejen podrobný popis jednotlivých rostlin i s výstižnými ilustracemi, ale také základní informace o biotopech a uvádí přehledné tabulky a náčrty ilustrující botanické termíny, jako jsou typy květenství, plodů, stonků či postavení listů.

Safa   

Waris Dirie  

SafaVydavatelství: Ikar

Bestsellerový titul z pera slavné autorky popisuje příběh malé Safy, která pochází ze somálského slumu. Neměla ani tři roky, když si zahrála v životopisném filmu o topmodelce Waris Dirie, a hrůznostrašná scéna, při které děvčátko musí podstoupit obřízku, zapůsobila na miliony diváků po celém světě. Ve skutečném životě však Safa tento barbarský zákrok podstoupit nemusela – tak se k tomu alespoň zavázali její rodiče ve smlouvě podepsané před natočením filmu, která jejich dcerce zabezpečila i školní docházku a prostředky ke skromnému živobytí. Po čase se však Waris dozvídá šokující zprávu: Safina matka svého rozhodnutí lituje, sedmileté dcerce se lidé posmívají a rodina čelí kritice, že nerespektuje tradice. Waris odcestuje do Somálska, aby se pokusila dívku zachránit.

Když padne noc

Když padne nocJenny Milchmann

Vydavatelství: Mystery Press

Od vydání bestsellerů Zmizelá a Dívka ve vlaku si čtenáři oblíbili thrillery stavějící na jednoduché výchozí premise a tzv. nedůvěryhodném vypravěči. Jenny Milchmanová v románu Když padne noc tyto ingredience přetavila do mrazivého příběhu. Sandy Tremontová má všechno – krásný dům na samotě v horách, skvělou práci i milujícího manžela a dospívající dceru. Jenže pod skořápkou dokonalosti se skrývá děsivé tajemství, o kterém si Sandy myslí, že ho navždy pohřbila. Tohle tajemství ale během jediné noci obrátí život Tremontových vzhůru nohama – do domu totiž vpadnou dva uprchlí trestanci a rodinná idyla se změní v nelítostný boj o přežití.

Klub radosti a štěstí

Klub radostiAmy Tan

Vydavatelství: Motto

Roku 1949 se čtyři Číňanky, které se teprve před nedávnem přistěhovaly do Ameriky, začnou jednou týdně scházet, aby spolu pojedly smažené závitky, zahrály si madžong a vyprávěly si příběhy. Své schůzky nazvaly Klub radosti a štěstí. Téměř po čtyřiceti letech jedna z nich umírá. A když její místo zaujme dcera, dozvídá se nejen o matčině celoživotním přání, ale i o tragickém způsobu, jakým se vyplnilo. Odhalení vyvolá mezi ženami neodbytnou touhu poohlédnout se zpátky za stíny minulosti a zavzpomínat...

 

Dan RhodesProfesor sněhem zavátý

Dan Rhodes

Vydavatelství: Leda

Když se velikán evoluční teorie profesor Richard Dawkins – televizní celebrita bojovného humanismu! – vydá do Horní Řitky, aby promluvil k členkám tamního ženského spolku, nemá ponětí, jaká dobrodružství ho v srdci venkovské Anglie čekají. Nejdrsnější britský humorista střední generace Dan Rhodes před námi rozvíjí tragikomickou frašku s přesně cílenými satirickými šlehy a nespočtem absurdních gagů.

 

Čtěte také:

Reklama