...určitě se bude hodit. Zkuste si vybrat třeba z těch, které vám dnes představíme.

Peter Douglas Ward
ŽIVOT, JAK HO NEZNÁME

knihaKniha je detailním pohledem na možnost života kdekoli ve sluneční soustavě. Probírá různé teorie vzniku života na Zemi i eventualitu jeho přenosu kometami a meteory. Zkoumá, na jakém základě může být život postaven a v jakých podmínkách se může udržet. Kniha je čtivá a nepředpokládá velké znalosti v oboru biologie, chemie a astronomie.

Paleontolog Peter Douglas Ward, uznávaná autorita na hromadné vymírání a astrobiologii, je profesorem věd o Zemi a vesmíru na Univerzitě ve Washingtonu. Napsal množství populárně vědeckých knih, spolupracuje s televizními stanicemi popularizujícími vědu (např. Discover).
Euromedia Group k.s., Universum

Koupíte u všech dobrých knihkupců a na www.bux.cz.

Anne Fortierová
JULIE

knihaMladá Američanka Julie Jacobsová zdědí po své tetě podivný dopis, který ji posílá do italské Sienny. Zde se Julie dovídá, že je přímým potomkem Julietty a Romea, kteří v Sienně skutečně ve 14. století žili a jejichž tragický příběh inspiroval nesmrtelné Shakespearovo drama. Rozhádané rody, které kdysi stály za zmařenou láskou, v Sienně pořád žijí a kletba, jež na ně byla seslána, je stále sužuje. Julie se snaží dobrat pravdy o tom, co se před šesti stoletími stalo, a tuší, že i kdyby našla svého Romea (a jeden takový by tu byl), hrozí jí stále stejný osud - tedy tragická smrt.

Anne Fortierová vyrostla v Dánsku a v roce 2002 se natrvalo přestěhovala do Ameriky, kde pracuje jako filmová producentka. Coby velká obdivovatelka italské architektury před lety zavítala do Sienny a nechala se okouzlit její krásou i skutečným příběhem o tom, že právě zde byl poprvé vyprávěn slavný příběh tragických milenců. Román Julie, který autorka napsala anglicky, byl po skvělé kritické i čtenářské odezvě prodán do více než třiceti zemí a připravuje se jeho filmová verze.
Euromedia Group k.s., Ikar

Koupíte u všech dobrých knihkupců a na www.bux.cz.

TURECKO - 3. vydání

Turistický průvodce z edice Společník cestovatele obsahuje přes 1200 barevných fotografií. V knize najdete průřezy budov a podlaží, přehledné a přesné mapy a bohatství informací o krásách Turecka - od antických rozvalin po nádherné pláže a hlavní město Istanbul. Nechybí ani tipy na sportovní aktivity a nejlepší hotely a restaurace z každé oblasti.
Euromedia Group k.s., Ikar

Koupíte u všech dobrých knihkupců a na www.bux.cz.

KNIHA DUŠÍ
Cooper Glenn

knihaTajemství sedmého syna, napínavý thriller o sériovém vrahovi Posledních dnů a záhadami opředené Knihovně, se sice dočkal překvapivého rozuzlení, příběh středověkých rukopisů zachycujících lidské zrození a smrt však pokračuje v neméně strhujícím románu Kniha duší. V londýnské dražební síni se jednoho dne objeví chybějící svazek pro rok 1527 a zvláštní agent FBI Will Piper je zatažen do jeho hledání. Z minulosti knihy se tentokrát vynořuje konkrétní příběh: vystoupí v něm William Shakespeare, Jan Kalvín či Johannes Nostradamus a jeho proroctví...
Euromedia Group k.s., Knižní klub

Koupíte u všech dobrých knihkupců a na www.bux.cz.

Nejpodivuhodnější objevitelské výpravy všech dob podle Koumáků

knihaKoumáci, dobře známí z knížek Jak bylo skoro všechno vynalezeno, Jak funguje neuvěřitelné lidské tělo, Nejúžasnější atlas celého širého světa, Největší intergalaktický průvodce vesmírem a Fantastická příručka přírodních věd se tentokrát věnují postupnému objevování a mapování světa, od starověkých plavců přes Vikingy po slavné objevitele a cesty k nejen k neznámým kontinentům, ale obecně dál a výš za hranice lidských možností (Marco Polo, Jindřich Mořeplavec, španělští konkvistadoři, Amerika, Austrálie, Afrika, Severní a jižní pól, vrcholky hor, vesmír...).
Euromedia Group k.s., Universum

Koupíte u všech dobrých knihkupců a na www.bux.cz.

Vybrali jste si?

Reklama