Dobrý den,
k dnešnímu tématu o městských legendách neboli "nových pověstech českých" bych přidala příběh, který jsem slyšela v drobných obměnách z různých stran včetně z úst populárních osobností, a každý se samozřejmě chlubil, že se stal jemu nebo jeho známému. Nejspíš to také znáte - jeli s rodinou na safari do Dvora Králové a zrovna tam utekl klokan. Parkoviště je hned za plotem ZOO a milý klokan jim podupal střechu. Když se vraceli domů, stavěla je silniční kontrola. Policisté si povšimli pomuchlané střechy, a když řidič začal vysvětlovat, že mu ji podupal klokan, považovali ho za opilce...
Hezkou novodobou legendou je také ta, kterak umřela na chatě babička. Aby nemuseli platit za převoz, zabalili stařenku do koberce a ten dali na střechu auta. Cestou se stavěli v hospodě na jídlo a koberec ze střechy auta jim mezitím někdo ukradl.
A ještě jednu, z dob, kdy nebylo běžné cestovat za hranice jako dnes. Tehdy se prý jeden náš turista zúčastnil představení v nějakém rakouském varieté, nebo se snad jednalo o nějakou soutěž, a v ní měl říci, co si představuje pod pojmem SPOLEHLIVOST. A on řekl, že svůj zapalovač, který vzplane pokaždé, třeba 1.000x za sebou. Vzali ho za slovo a on cvakal zapalovačem, počítal a cvakal a pokaždé zapalovač chytl. V závěru už spolu s ním počítalo celé hlediště. No a od výrobce toho zapalovače (za tak úžasnou reklamu) prý následně obdržel automobil.
 
IKE
 

 
Milá Ike,
to jsou urban legends podle mého gusta. Děkuji Vám za příspěvek!
Reklama