Tak jsem si zas jednou otevřela bulvární plátek a vykoukl na mě palcový titulek o tom, že otec znásilnil vlastní dceru. Zhnuseně jsem chtěla rychle přetočit na další stránku, ale nakonec mi zvědavost nedala a přečetla jsem si článek celý. Chtěla jsem totiž vědět, jaký trest tomu jedinci udělí.

 

Tak jsem se dozvěděla, že se nejednalo o čin, který se stal jednou a naposled. Tento chlap, který bohužel získal status otce, znásilňoval svou dceru pravidelně celých 5 let!!! Nejhorší na tom snad je, že matka to věděla a nijak proti tomu nezakročila. Strach z manžela jí to zkrátka nedovolil.

 

„Dvanáct let?! Jen dvanáct let?!“ naštvaně jsem zaklapla noviny. „Znásilňuje vlastní dceru a dostane jen 12 let. Doživotí bych mu dala!“

 

To mi nedalo a obešla jsem celou redakci, abych si zjistila názory ostatních kolegyň. Doběhla jsem si na obchodní a holky z toho byly trochu vyplašené. Odpovídaly ze začátku hodně opatrně, protože si to moc nedokázaly představit. Vymýšlely teorie, jak se k němu zachovají ostatní spoluvězni, až zjistí, za co dotyčný sedí. Takovéhle przniče dětí nemá ve vězení nikdo rád a dlouho tam v plném zdraví nevydrží.

 

Klára: „No, já bych se mu pomstila, ale opatrně, aby se na mě nepřišlo. Třeba ho zabila, ale beze stop.“

Věrka: „To já plně s Klárou souhlasím. Velmi nenápadně se pomstít!“

Petra: „Já bych ho zavřela do cely s jiným sexuálním deviantem, který by ho denně znásilňoval, aby věděl, jaké to je.“

Dana: „To já si to vůbec nedokážu představit. Fakt nevím. Asi bych ho nechtěla do konce života vidět a nechala bych ho přiblížit k mé rodině.“

 

Ještě jsem nakoukla do kanceláře k naší korektorce Klárce. Ta byla z mého dotazu taky velmi překvapená:

 

„Tak to si fakt nechci ani představit. Asi bych ho vykastrovala!“

 

Tento případ mě navíc inspiroval k tomu, že jsem si prolezla internet a hledala jsem další případy a počet let, na který byli pachatelé odsouzeni. Tak jsem objevila starý případ Eduarda Sobotky, který znásilnil svou 14letou dceru ve sklepě. Tak mu přibyl další trestný čin. Soud zvrhlému otci 16 dětí za to vyměřil 6 let vězení. Nakonec mu to ještě o 4 měsíce snížili z důvodu, že se prý jeho trestné činy nedají sčítat.

 

Pak na mě vyskočil ve vyhledávači příběh dnes již dospělé ženy ze západních Čech, kterou prý znásilňoval jak její otec, tak i její bratr. Tohle probíhalo denně od jejích 6 let. Bratra naopak v sexu zaučovala jeho matka už od 5 let. Zajímavá rodinka. Trestní oznámení však poškozená mohla podat pouze na svého bratra, protože otec již zemřel. Bratr byl hned umístěn do vazby. Zda je to pravda, nebo ne, nikdo netuší. Každá strana totiž tvrdí něco jiného a popírá obvinění toho druhého.

 

Vypadá to, že sexuální zneužívání v příbuzenstvu vůbec není ojedinělý případ. Jen se to často vůbec nedostane na povrch. A když už se to náhodou dostane před soud, viníci stejně dostanou podle mého dost minimální trest. Za to, čeho se dopustili, by měli sedět mnohem déle.

 

Nebo máte snad jiný názor? Jak byste potrestala vy otce, který se ukájí na vlastní dceři? Myslíte si, že 6 nebo 12 let je za takový čin dostatečný trest? Znáte vy nějaký případ, kdy bylo dítě v rodině zneužívané a nikdo to dlouho neřešil?

Reklama