skládka

Budete se možná některé divit, ale hrozně ráda se procházím v areálu kovošrotu svého přítele. Připadá mi to tam zajímavé. Je to takový vtipný hřbitov věcí. Hodně mi to evokuje vzpomínky na dětství, když jsem s kamarády trávila většinu dne na směťáku...

No co? Náhodou na takovém smeťáku si dítě najde přímo poklady. Všechno, co se hodí například do bunkru, nebo staré, rezaté, kovové výplety do postele. Taková ta věc, co se na ní pak bezvadně skáče, protože o dětské trampolíně od Mattela jsme si tehdy mohli nechat jen zdát.

Taky jsem si tam úspěšně několikrát rozřízla nohu. Babička mi ránu vždy šetrně zlila jódem a já pak lítala po Chlomku a ječela, protože to nelidsky pálí.

Brzdi „na pekaře“!

Jednou jsem tam našla i zánovní kolo. Fakt, že mu jaksi chybí brzdy, mi došel až když jsem se na něm řítila rychlostí světla z kopce za skandování všech zúčastněných.
Jestli jsem nechtěla skončit zapíchnutá v kopřivách, musela jsem nějak zastavit. „Brzdi na pekaře!!“ řvali na mě.

Pokus o zmírnění rychlosti oboustranným přitlačením podrážek na gumu předního kola byl dobrý nápad, kdybych ovšem špičku tenisky neplánovaně neumístila mezi dráty.

Výsledek: Nekontrolovaný let přes řídítka, drtivý dopad, utržená podrážka a parádně sedřená záda. Před babičkou třímající v ruce vražednou lahvičku jsem tentokrát zbaběle prchla do lesa.

věc

Tak schválně: NA CO TO JE?

Při včerejší procházce areálem kovošrotu jsem tuhle historku vyprávěla dceři Pavlíně a společně jsme prolézaly hromady koster šicích strojů, bývalých automobilů, mnoha bicyklů, hrnců, lavorů, van, vysloužilých kočárků a jiných pokladů.

Při této zábavné výpravě jsme narazily na velice záhadný předmět.

věc2Strávily jsme dlouhé minuty přemýšlením, co tohle vlastně je. Napadaly nás různé alternativy, ale žádná přesvědčivá. Později jsem tam táhla i Radka, jestli by nevěděl, na co to může, nebo spíš mohlo sloužit. A věděl.

Odpověď nás tak překvapila, že jsem se rozhodla se s vámi podělit.

Vsadím se, že to napadne málokoho z vás. I když, třeba jsem vás teď podcenila. Třeba to máte v kůlně a běžně to užíváte. Ale stejně si dovolím pochybovat.

Za správnou odpověď slibuji horoskop

věcTomu, kdo sem do diskuze pod článek jako první pojmenuje účel téhle podivné věci, slibuji ještě dnes osobní horoskop.

Tedy pokud to nebude nějak pozdě večer. To by bylo logicky až zítra. Každopádně si troufám tvrdit, že se taky klidně může stát, že to prostě neuhodne nikdo.

Víte, k čemu sloužila tahle věc?

AKTUALIZACE

Je to... Součást stroje na mikání vlny. Horoskopy jsou dva, protože by to nebylo spravedlivý. OlgaMarie to prakticky řekla jako první (slovíčko bych přešla) a pajda zase přesně...