5b30b47eecdadobrazek.pngKrotitelka pražských strašidel
Martin Babic, Rozálie Vondráčková

Helena Křesinová, Salt & Pepper

Moderní pohádky o Praze, tak trochu o zlobivých dětech, pražských strašidlech a nebojácné kočce Františce, která polepšené výtečníky z jejich spárů zachrání. Česko-anglická kniha, jejíž spoluautorkou je teprve třináctiletá Rozálie Vondráčková, právě vychází a je připravena probudit dětskou fantazii!

5b2ceec4c66bfobrazek.pngCo mně napsal hadilov písař
Jiří Teper, Ilustrace: Pavel Hrach

Albatros

Říše ptactva, to je věda, ta se jen tak popsat nedá, říká básník. Přesto složil veselé verše, ve kterých si přečtete spoustu zajímavostí o místních i exotických opeřencích. Papouška, plameňáka nebo tučňáka sice znáte, ale všechno jistě nevíte. A co si myslí znalci papuchalci, co svačí kolibřík, či jaké je tukanovo přesvědčení? V říkankách je psáno!

471-bg.jpgInspektor Hopkins zasahuje
Honza Smolík

Pikola

Vyzkoušejte si svůj postřeh a důvtip při řešení více než čtyř desítek detektivních příběhů z nejrůznějších historických období. Detektivní komiks pro děti.

5b2cf759f3b89obrazek.pngVe spárech džungle
Ivona Březinová, Ilustrace: Matyáš Namai

Albatros

 Džungle – úchvatná i nebezpečná. Zvlášť pro toho, kdo ji nezná. Poprvé se v ní octne i šestice kamarádů –
Mariana, Jonáš, Tim, Hardy a dvojčata Alfa a Beta. Jedné noci se vydají na cestu thajským deštným
pralesem, ale naneštěstí zabloudí, a musí pod zeleným příkrovem přenocovat. Přežije Gang odvážných
strastiplné hodiny v místech plných nástrah, parna, lijáků a divokých zvířat?

5b2ce896556baobrazek.pngŠtěpán Kobliha není žádná bábovka
Iva Grecková

Bambook

Štěpán Kobliha je tak trochu rošťák. Nezkazí žádnou legraci a má svoji partu kamarádů. Ve škole ho to moc nebaví a ve volném čase vymýšlí všelijaké zlepšováky, vynálezy a vychytávky, řeší detektivní případ v daleké Indii a prožívá napínavé dobrodružství. No, vlastně až tak obyčejný není.

5b2cf14034e03obrazek.pngKapka Kája
Helena Haraštová, Ilustrace: Edit Hajdu
 
B4U Publishing
 
Jednoho dne dopadla na zem malá dešťová kapka a pořádně si natloukla. Odkud jen spadla? V průběhu čtení nejen pochopíte, co se kapce Káje přihodilo, ale seznámíte se přímo s koloběhem vody v přírodě a zjistíte, proč je déšť užitečný. Na každé dvojstraně na vás čekají malé záhady, kterým s pomocí odklápěcích okýnek přijdete na kloub!

5b324efc28122obrazek.png505 aktivit pro děti

Infoa

505 aktivit pro děti je sešit plný zábavných hádanek, bludišt a úkolů, které u dětí podpoří schopnost učení a formou hry posílí jejich trpělivost, pečlivost a soustředění. Martinus.cz, 148 Kč

5b2cebb46303bobrazek.pngHurá do lesa, Zvířata a rostliny v průběhu roku
Susanne Riha

Pikola

Bohatě ilustrovaná kniha o přírodě provádí děti jednotlivými ročními obdobími. Seznámí je s nejdůležitějšími zvířaty a rostlinami našich lesů a poprvé nahlédnou do ekologické rovnováhy přírody. Dozví se, co se v lese měsíc po měsíci odehrává: jak dospívají mláďata a kde hledají ochranu, kdo se v noci potuluje lesem, co zde roste, kvete a plodí a nakolik je hmyz důležitý pro les, jak lesu pomáhá lesník, jak se stromy starají o podnebí a o koloběh vody a která zvířata bydlí v jednotlivých patrech lesa.

5b324c295695dobrazek.pngMalý princ - kapesní vydání
Antoine de Saint-Exupéry

Pikola


Nesmrtelný příběh havarovaného letce a Malého prince, plný fantazie, originálních ilustrací, neopakovatelné atmosféry, nádherných obrazů i zajímavých myšlenek, opět ožívá, tentokrát ve vydání tak malém, aby se vám vešlo přesně do kapsy. Prožijte dobrodružství Malého prince, kdekoli právě budete!

5b2cef21815f9obrazek.pngDisney – Zlatá klasika
Vicar

Egmont

Víctor Arriagada Ríos je jedním z mnoha autorů, kteří takřka v anonymitě rozvíjeli postavu kačera Donalda. Jeho výborné komiksové série si však postupně získaly oblibu a podpis Vicar se stal ikonickým. Jeho díla vycházela více než třicet let a byla populární zejména mezi mladými čtenáři – nejen proto, že jeho styl přetéká nápady a vynalézavostí. Jeho příběhy přispěly k dalšímu rozvoji a oživení nezapomenutelných obyvatel Kačerova.

5b2cedf481c50obrazek.pngO mašinkách
Jiří Kahoun, Ilustroval Jiří Fixl

Pikola

Projeďte se s Kolozubkou do dolu a mezi skřítky, s Křivoklátským expresem v historické mašince z Prahy až na Křivoklát. Nechte si vyprávět vánočním vláčkem o báječném dárku pod stromečkem. Příběhy inspirované železnicí, vláčky a kolejemi potěší a pobaví malé milovníky vláčků a mašinek, kteří se dozvědí i celou řadu zajímavostí.

Pro teenagery

5b324dee8eae1obrazek.pngDevadesátkrát jinak
Eric Walters

CooBoo

Poslední den na střední škole se dostane Sophie od svého přítele košem. Prý je moc předvídatelná, moc zodpovědná… prostě nudná. Její nejlepší kamaráda Ella jí místo toho, aby ji utěšila, řekne totéž. A to bolí dvojnásob. Ella však nelení a připraví plán na celé léto. Během devadesáti dnů prázdnin mezi střední a vysokou školou vymyslí pro Sophii devadesát různých úžasných, zábavných, nových a občas trochu děsivých aktivit. Sophie nesmí říct ne a svá dobrodružství navíc musí sdílet na všech sociálních sítích. Může ji devadesát dní změnit? Martinus.cz, 263 Kč

5b324dc719adfobrazek.pngDej mi své jméno
André Aciman

#booklab

K Příběh nečekané a silné lásky mezi dospívajícím Eliem a o pár let starším Oliverem, odehrávající se ve vile na jednom útesu italské Riviéry. Ani jeden z nich není na následky vzájemné přitažlivosti připraven, oba proto nejdřív předstírají lhostejnost. Jenže v průběhu následujících neklidných letních dnů jejich vášeň nesená neúprosnými proudy posedlosti, strachu, fascinace a touhy vzrůstá a oba mladíci začínají opatrně prozkoumávat své pocity. V hloubi jejich duší se zrodí láska trvající šest týdnů a přinese jim zkušenost, která je poznamená na zbytek života.
Martinus.cz: 215 Kč

5b3253c91e9e0obrazek.pngAlchymistova šifra – Znamení moru
Kevin Sands

Fragment

Do Londýna dorazila černá smrt a celým městem se šíří nemoc a strach. Pokud nějaký lékárník nepřijde s opravdu účinným lékem, čeká město podle tajemného proroka zkáza. Volba s přípravou léku padne na Christopherovu lékárnu Blackthorn. Když ale mladému lékárníkovi začne vyhrožovat smrtí neznámý zabiják, Christopher a jeho kamarád Tom se opět vydávají hledat pravdu a riskují přitom vlastní životy, aby odhalili temné spiknutí.

5b32544d78252obrazek.pngSlunce je také hvězda
Nicola Yoonová

CooBoo

Natasha je dívka, která věří ve vědu a fakta. Rozhodně ne na osud! Nebo na sny, které se nikdy nesplní. A už vůbec není ten typ holky, která se na rušné ulici v New Yorku potká s klukem a hned se do něj bláznivě zamiluje. Zvlášť když její rodině zbývá dvanáct hodin do deportace ze Spojených států. Ani Daniel nebyl nikdy snílek, ale když Natashu potká, zapomene úplně na všechno. Cosi v ní ho přimělo věřit, že jim osud nachystal něco opravdu zvláštního.

Další tipy na hezké dětské knížky najdete i v tomto článku: Den dětí už je za rohem - malé knižní dárky pro naše velké děti.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama