Dnešní magazín spolu s kalendářem varovně napovídá, že končí školní rok a naše potomky čekají tolik vytoužené prázdniny, dobrodružství, zážitky, více volného času a také…různá nebezpečí a úskalí. Bohužel. Než se definitivně na dva měsíce zavřou školní brány, určitě se všichni – jako vzorní rodiče – snažíme do co největších detailů promyslet časové a pokud možno co nejkvalitnější plány dnů, kdy nám pracovní povinnosti nedovolí být s našimi potomky.
Co si však budeme povídat, nemáme-li babičky a dědečky, příp. ještě tety a kamarádky, nějaký ten den, kdy nemáme tak úplně jasno, co to naše „robátko“ bude dělat, vždycky zůstane. Výběr kamaráda lze ovlivnit jen těžko a víme, že to není rozhodně záležitost krátkodobá, ale s výběrem knížky (jako kamaráda) pomoci můžeme(te).

Dobrodružným příběhem s luštěním záhad, hádanek a hlavolamů pro děti od 9 do 13 let, nazvaným Cesta Vikingů irského autora knih pro mládež Kierana Fanninga, dáte svým potomkům nejenom inspiraci, ale i několik správných kamarádů (byť literárních).
***
Školní výlet do městského muzea, kterého se účastní i spolužáci a přátelé Tom a Líza, je přerušen nezvyklými událostmi.

Oba přátelé se náhle ocitnou v osmém století mezi divokými Vikingy, kteří chtějí získat nejcennější poklad světa. Líza a Tom na cestě za pokladem luští nejrůznější záhady a řeší hádanky a hlavolamy, jejichž správné řešení je může přiblížit vždy o krok blíže k pokladu. A pouze chytrost a důvtip jim umožní se vrátit se nakonec do současnosti.

Čtenáři mohou oba přátele na jejich cestě provázet, protože správné vyřešení každé ze čtyřiašedesáti záhad či hlavolamů poskytuje klíč k následující části příběhu a dalším úkolům a dobrodružstvím.
Bylo-li by nejhůře, na konci knihy jsou uvedena správná řešení. Nejenom tuto knihu lze zakoupit v knihkupectví nakladatelství Portál.

A protože – jak bylo uvedeno na začátku – vysvědčení je tu „cobydup“, je tu možnost pěknou knížku jako odměnu za celoroční školní úsilí vyhrát….  

Soutěžit můžete ZDE     

Jako nápovědu můžete použít ukázky z knihy, které najdete na

www.portal.cz
http://obchod.portal.cz/scripts/detail.asp?id=2038&tmplid=27


 

       
Reklama