Pořád volal a svojí neodbytností mne obtěžoval. Dával mi signály, které jsem se snažila ignorovat, byl ovšem vytrvalejší... Dotíral tak dlouho, až jsem podlehla. Věděla jsem, jak to dopadne...  

Ano, vyslechla jsem hlas JARNÍHO ÚKLIDU, ač velmi nerada. Z principu ignoruji předvelikonoční, velikonoční, předvánoční, vánoční i povánoční úklidy. Uklízím, až je to opticky nesnesitelné. Tentokrát už to ale nešlo odkládat.

A když už  se do úklidu pustím, mám ráda, když to jede... Jako základ  jsem naházela prádlo do pračky a pustila ji. Dala nádobí do myčky a pustila ji. Je třeba doplňovat tekutiny, takže jsem zároveň pustila varnou konvici, abych si udělala zelený čaj (fleky na levé noze již blednou :-) ). A otočila kohoutkem našeho elektrického ohřívače, bych namočila houbičku a posléze setřela kuchyňskou desku.

...najednou ticho. Velké nic. Prima, řekla jsem si, jak zrovna teď mi TOHLE můžou energetické závody udělat, když jsem v ráži... Jak mi můžou přerušit dodávku elektřiny. Dumala jsem nad tím a říkala si, že počkám. Když jsem slyšela výtah, začalo mi to být divné. Když jsem rozsvítila na chodbě světlo, bylo mi to jasné. Vyhodila jsem si pojistky. Ne doma, ale hlavní jistič na chodbě, za plechovými dvířky.

Co teď? Obzvonila jsem sousedy, ovšem já, naivka - jak jsem si mohla myslet, že o víkendu dopoledne bude někdo doma. Po půlhodině mi bylo jasné, že NĚCO musím podniknout, prádlo se máčelo, nádobí louhovalo, v lednici by mohlo být "dusno".

Postupně jsem probrala všechny šroubováky, co doma máme, abych otevřela elektrickou skříň. Asi po šestém pokusu jsem otevřela dvířka a cvak, cvak - vše zase běželo...

Prima zvládla jsem to.  Takže ještě vyluxovat: pračka běží, myčka taky přede a hurá vysávat.

Lup - velké ticho. Chvíli jsem nevěřícně stála, aby mi zase došlo, že jsem opět vyhodila pojistky. Takže - vzít osvědčený šroubovák, nahodit jistič a....

Vážně jsem se zamyslela nad tím, jestli se mám ještě trápit a pořád myslet na to, abych nepřetížila náš jistič...

Fakt jsem se snažila, ale na to, abych při úklidu počítala kW nemám. Když jsem ten samý den potřetí nahazovala pojistky, řekla jsem DOST.

A jak to, že se mi to předtím nikdy nestalo?! Asi jsem to nepřeháněla... Holt to počká na JINDY!

 

P.S. Nakonec jsem zvolila cestu nejmenšího odporu a jenom jsem vyhazovala nepotřebné - k tomu elektřina potřeba není...