Čtenářka Eli.Emanuela se rozhodla nemít řidičák ze zcela racionálního důvodu - píše o sobě, že je hodně lekavá. Zajímavou zkušenost ale učinil její příbuzný - zaplatil si rychlokurz!

Rychlokurz v řízení - už jste o něm slyšela? Že ne? Tak si přečtěte příběh čtenářky Eli.Emanuely...

Rychlořidičák

Osobně řidičák nemám, jsem hodně lekavá, takže jsem usoudila, že za volantem nemám co dělat. Jak se leknu, trvá mi i minutku či dvě, než to rozdýchám, a to už bych klidně mohla být někde nabouraná. To, že nemám řidičák, je někdy problém, např. když jsem sama s dětmi a je nějaký (nejčastěji zdravotní) problém, který musím akutně řešit. Naštěstí vždy rodinka vypomohla.
Přesto bych se i já, řidičák nemající, s vámi ráda podělila o jednu příhodu. Týká se to mého blízkého známého. Jeho zkoušky na řidičák, to tedy bylo něco. Dělal si je před nějakými 15 lety. Zaplatil si něco jako „rychlokurz“, na pár hodinách se dozvěděl základy a šup za volant. Když se za něj posadil, instruktor vedle pronesl: „Doufám, že umíte řídit, tak jedem.“ - „Samozřejmě, že ne, kvůli tomu přeci chodím do autoškoly!“ V tu chvíli instruktorovi zatrnulo. Předpokládal, že každý žák jde do školy s tím, že si řízení natrénoval na okrskách či větších parkovištích, takže setkání s člověkem, který vůbec neuměl řídit, pro něj bylo velkým překvapením, nechtěl tomu věřit. Pár jízd známý absolvoval, instruktorovi stačilo, že ví, kde je brzda, spojka a plyn, a řidičák byl udělen.
Řídit se samozřejmě pořádně nenaučil. Víc než 10 let za volant nesedl. Pak ho ale okolnosti za volant doslova natlačily. Párkrát se projel po parkovišti, rozjezdil se a hurá na silnice. Cvikem získal jistotu, autoškola mu byla jen k tomu, aby získal papír. Papír, který měl potvrzovat, že umí řídit, ale přitom řídit neuměl...
Naštěstí známý je zodpovědný, žádnou nehodu nikdy neměl. Bohužel ale znám víc takových, kteří získali řidičák z milosti či známosti, za volant si nebojí sednout, a řídit přitom neumí. :( To aby se pak člověk bál vyjít na ulici... Kéž by lidé byli zodpovědnější a uvědomovali si, že auto se může ve vteřině změnit ve smrtící zbraň...
Eli.Emanuela

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. března 2012: Vaše historky z autoškoly

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. mezi 16.00 a 17.00 se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil krásným dárkem - srdíčkovými bonboniérami I Love Milka.

milkamilka

Reklama