Město na břehu jezera, jehož rozloha činí čtyři kilometry čtvereční, se nachází v nadmořské výšce 757 m. Zell am See, malebné místo s historickým centrem plným hospůdek a kaváren, je v objetí rakouských Alp.
5b59b9c7d225cobrazek.png

Ke komfortně strávenému volnému času patří správná volba ubytování. Abyste se vyhnuli stresu vyřešení otázky, kam složit hlavu, máte možnost oslovit odborníky na slovo vzaté. "Máme přehled o ubytovacích kapacitách v celém regionu Zell an See. Jsme schopni pomoci i těm nejnáročnějším klientům a zajistit jim ubytování i širokou škálu doprovodných služeb,“ říká Stanislav Zima, marketingový ředitel Exim Tours.
5b59b9d72b186obrazek.png
Rakousko je proslulé svoji vstřícností vůči turistům. Aby ne, vždyť příjmy z cestovního ruchu tady představují 16 procent HDP. Pro zajímavost v ČR jsou to 3 procenta. A tak v Rakousku jsou samozřejmostí informační centra s perfektním personálem a stojany plnými map, brožur a letáků.
5b59b9e497dc8obrazek.png

V Zell an See si nezapomeňte opatřit tzv. Sommerkarte, která vám umožní čerpat různé slevy na vstupné či jízdné. Za její pomoci se tak například dostanete v Kaprunu pod vrchol ledovce Kitzsteinhorn. Po dvou plynulých přesedání na lanovky posledních pár desítek metrů překonáte zdejší zubačkou do výšky 3029 metrů. Tady si na vyhlídlové plošině užijete pohled na alpské velikány. Tento výhled je považován za top v salcburském kraji.
5b59ba088c5a5obrazek.png

Cestou vzhůru máte šanci obdivovat lyžařské vybavení svých spolucestujících, a to i ve vrcholném létě. Jsou to přívrženci lyžování na ledovci. V roce 1965 ze bylo otevřeno první lyžařské ledovcové středisko v Rakousku.
5b59b9f19248eobrazek.png

Ke zmíněné kartě turisty dostanete i obsáhlou brožuru s popisem atraktivních míst vhodných k návštěvě. Kdo by třeba bez nápovědy objevil muzeum veteránů skrývající se v suterénu kaprunského hotelu na Schlossstrasse 32? Je tady soustředěno na 200 exponátů těch nejzvučnějších značek. Čechy potěší třeba Škoda Felica či motocykl Jawa 250. Nechybí ani Velorex.
5b59b9fac9a22obrazek.png

Ostatně Kaprun vzdálený od Zell am See asi 5 km patří k vyhledávaným tréninkovým místům našich fotbalistů. Můžete je potkat v rozsáhlém spa centru, které má na střeše objektu obrovský bazén, z něhož se naskýtá pohled na panorama Alp.

V této části Rakouska prostě nezáleží na ročním období, a už vůbec ne na počasí.

Reklama