Jako děti jsme si ze školky domů přinesly ledacos, nejhorší ale byly vši. Jak se s nimi popasovala jedna z našich čtenářek, se dozvíte z jejího příspěvku. Odnesly to její krásné culíky!

Milá AnteaX, chápeme, že to pro Vás, tehdy jako malou holčičku, musela být tragédie! Díky za příspěvek z dětství, na který dnes už snad jen s úsměvem vzpomínáte. Hezký den :)


 

Odjakživa jsem měla krásné, pevné, vlnité vlasy, které mi každý záviděl. Už jako malá holčička jsem si zakládala na tom, že musím vypadat hezky jako princezna:-) Moje mamka mi dokonce vyrobila krásnou papírovou korunku do vlasů, která byla ozdobena celofánovými hvězdami. Musím se usmívat, když si prohlížím staré černobílé fotky, na kterých se pyšně předvádím v této nádheře a v princeznovských šatičkách:-)

Můj největší vlasový trapas jsem zažila, když mi bylo asi 7 let. Chytila jsem totiž ve škole v první tříde vši! Naši z toho byli úplně na mrtvici, protože jsem jimi nakazila celou rodinu, včetně mého mladšího brášky. Nosila jsem tehdy 2 culíky z hustých hnědých vlásků, které byly sepnuté ozdobnými gumičkami s beruškou nebo kopretinou. Mamka se snažila, seč mohla, ale zbavit mě vší, aniž by mě ostříhala, prostě nešlo. Nezabíral na ty potvory ani šampon, ani vyčesávání a vybírání hnid, což byly galeje.

Takže mě mamka celou ubulenou posadila v kuchyni na židli a ustříhla mi oba moje krásné culíky, moji chloubu. Hysterický pláč zasáhl nejem mě, ale i mého brášku, kterému to bylo moc líto. Druhý den jsem nechtěla jít do školy, jak jsem se styděla. Dělala jsem se neviditelná, měla jsem slzy na krajíčku a připadala si jako ta nejošklivější holčička na světě.  Naštěstí jsem nebyla sama, kdo v naší třídě díky vší epedimii přišel o vlasy. Bylo nás víc, ale i tak jsem se s ustřiženými culíky nemohla dlouho smířit.

Později mi vlasy opět narostly a byly ještě pevnější než dřív. K nějakému zásadnímu experimentování jsem ale nikdy nenašla odvahu, bohatě mi stačil můj zážitek z dětství.

AnteaX

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Tématem dnešního dne je: Nejšílenější vlasová proměna

  • Zažila jste takovou?
  • Líbila se vám?
  • Co na to okolí?
  • Šlo o domácí experiment?
  • Vynadala jste kadeřnici?
  • Probrečela jste noc do polštáře?
  • Musela jste si pořídit paruku?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá super kosmetiku - parfém Lady Avebury, čerstvou novinku od Oriflame, k tomu krémový deodorant od Garnier a jako bonus třpytivé stíny Sephora:

cena

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je PROMĚNA. Předem děkuju a těším se na první den strávený s vámi, milé čtenářky!

Reklama