molikllub

Inkontinence může postihnout muže i ženy bez ohledu na věk. Definujeme ji jako jakýkoliv nechtěný únik moči nebo stolice. Jen v Čechách řeší inkontinenci 1 milion lidí. Žena-in připravila ve spolupráci s Moliklubem sérii článků na toto téma.  Seznámíme vás podrobně s druhy inkontinence, poradíme s prevencí a hledáním odborné pomoci. Důležité je včas vyhledat odborníka. Včasné řešení inkontinence zkracuje dobu léčby o třetinu.

Mýty a fakta o inkontinenci:

Inkontinencí trpí jen senioři a ženy

Inkontinence může postihnout muže i ženy bez ohledu na věk. Pravdou je, že ženy po porodu a senioři jsou k ní náchylnější vzhledem k fyziologickým změnám v těle. Pokud u sebe pozorujete únik moči, udělejte si náš test.

Inkontinence se nedá léčit

V boji s inkontinencí vám mohou pomoci speciální cviky, léky nebo operativní zákrok. Správný postup by měl vždy zvážit odborný lékař. Nedílnou součástí jsou však vždy správné inkontinenční pomůcky.

Na únik moči mi stačí obyčejné menstruační vložky

IMoliklubnkontinenční vložky jsou navrženy a testovány tak, aby udržely mnohem více tekutiny než menstruační vložky. Zároveň také respektují životní styl nositele a nabízí mnohem širší výběr variant, než mohou pokrýt menstruační vložky. Inkontinentní osoby mají navíc nárok na jejich předepsání od lékaře.

Inkontinenční pomůcky si musím kupovat za své

Váš lékař vám může předepsat pomůcky v hodnotě až 450 Kč měsíčně při lehké inkontinenci a až 1 700 Kč měsíčně při těžké inkontinenci. Výše příspěvku vždy záleží na míře úniku moči nebo druhu inkontinence, se kterou se potýkáte. Obraťte se na svého lékaře, gynekologa nebo urologa.

S únikem moči se mi zhorší kvalita života

Obavu z nepříjemné situace na veřejnosti má téměř každý inkontinentní člověk. S kvalitními pomůckami a včasnou léčbou se však nemusíte bát vyrazit ven, cestovat nebo navštívit přátele.

Užitečné odkazy: www.moliklub.cz

Související články: Cvičením proti inkontinenci společně s Miss World Praha