Milá redakce,

revizor mě chytil při jízdě na černo jednou, kdysi na střední škole, o prázdninách jsem si tramvajenku nekupovala a prostě to jednou nevyšlo. Nezaplatila jsem a když přišla obálka  s modrým pruhem asi na sedminásobek pokuty tak jsem to rychle uhradila a od té doby se snažím být poctivá

Tedy, do 26 let jsem jezdila na studentskou tramvajenku, i když už jsem student nebyla, přiznávám se. Razítko na lísteček o studiu se vždycky nějak sehnalo, ale hned po dvacátých šestých narozeninách jsem si poctivě začala kupovat „dospěláckou“ legitimaci.

Přítel to dělal stejně a i když stále studuje posgraduál, a tudíž je student, bohužel v Praze mohou studenti jezdit jen do těch 26 let.

Jednou přišel naštvaný domů s pokutou od revizora, i když měl tramvajenku. Jel v obleku a měl plnovous a revizorovi bylo divné, že jede na studentskou tramvajenku, tak zkontroloval údaje o narození a bylo to.

Marně se přítel oháněl platnou legitimací ze školy i indexem, pokutu zaplatit musel a od té doby pro jistotu oba platíme plnou cenu. Ale když ráno jezdím metrem „B“, říkám si, že za ty šílené peníze by to cestování mohlo mít alespoň nějakou kulturu, aby si lidé nepřipadali jak stádo dobytka, ale to už je asi na jiné téma.

Hezký den a co nejméně negativních zážitků z MHD přeje

paviocko


Milá Paviocko,

máte pravdu. Tiež cestujem metrom B a mnohokrát sa mi stane, že sa už do vagónu nedostanem, alebo je tak preplnený, že nemám šancu sa niekde chytiť.... Je to adrenalín pri ktorom si musíte ešte dávať pozor na zlodejov!

Z celého srdiečka si prajem nech sa to zmení. Škoda, že nie som guma. Už by som dávno vygumovala všetky tie zlé a nepríjemné veci, ktoré ubližujú a robia starosti dobrým ľuďom... 

  


Reklama