Zdroj fotografie: Shutterstock

Pět seniorů se rozhodlo podělit se o své zážitky, ze kterých se derou do očí slzy. Televizní dokument reflektuje domácí násilí, které páchají na seniorech jejich vlastní potomci. Téma, jenž se do této doby příliš neřešilo, se nyní stává předmětem diskuze. Největší problém totiž bývá, že důchodci přepíší na svého potomka majetek, což se později ukáže jako ne moc dobrý nápad.


Například pan Miroslav diváky přímo prosí, aby svým dětem za svého života nedávali vůbec nic. Rodinný dům, který vlastnil, po smrti manželky přepsal na svého syna. Ten však z nenadání postavil v domě stěnu, za kterou pan Miroslav nemůže chodit.


Když manželka umírala, tak řekla jednu věc. Že chce ležet na zahradě, že nechce být na hřbitově, protože tam beztak nikdo nechodí. Protože na zahradě nemůžu nic dělat, tak tam nemůžu ani manželce udělat hrobeček,“ říká se slzami v očích pan Miroslav, jehož syn prý i fyzicky napadá.


S pěticí žen a čtveřicí mužů v letech 2017 a 2018 natáčel Romuald Štěpán Rob. Režie nového dílu se ujala Ivana Pauerová Miloševičová. Televizní dokument uvedla ČT2 8. října ve 20.50. Nyní je pořad ke zhlédnutí na iVysílání.

Zdroj: Česká televize a Irozhlas

Reklama