Možná jste o nich slyšely, možná mají vaše děti doma i nějakou knížku. O kom to mluvím? O strašidlech, a ne jen tak ledajakých. Žijí v Pohádkové zemi a stvořila je spisovatelka a ilustrátorka Vítězslava Klimtová. Už jste je někdy viděly?

Když byly naše děti menší, jezdili jsme s nimi hodně na výlety. Často jsme podnikali pěší túry přírodou nebo prohlíželi hrady a zříceniny, což šlo bez problémů od března do listopadu. Horší bylo vymyslet zajímavý výlet pro děti v zimě, kdy se nedalo být moc dlouho venku.

Pak se nám ale dostala do ruky knížka Vítězslavy Klimtové Lexikon ohrožených druhů strašidel. Děti si ji oblíbily, a tak jsem začala shánět na internetu další informace o autorce a jejích knížkách. A našla jsem přitom Pohádkovou zemi v Pičíně u Příbrami, kde jsme od té doby byli několikrát. A vždycky se nám tam líbilo.

stras

Tady v Pičíně se za nenápadnými vraty skrývá kouzelný domeček i zahrádka, všude je plno strašidel, skřítků, čertů, víl, a dokonce i tříhlavý drak. Je to jiný svět, kde na vás dýchne pohádková atmosféra, a vy se na chvíli můžete vrátit do dětství. A hlavně - vaše děti budou nadšené. Zvlášť když budete mít štěstí a přivítá vás sama autorka Vítězslava Klimtová, která dětem podepíše knížku nebo pohled se strašidly.

Kudy do Pohádkové země?

  • Pičín je malá obec nedaleko Příbrami, Pohádková země se ukrývá v čísle 150
  • Otevřeno je od ledna do března v soboty, neděle a svátky od 10 do 17 hodin, po telefonické domluvě i jindy
  • Můžete si předem zavolat a domluvit prohlídku na tel. 603 421 456, 318 611 140 (Vítězslava Klimtová), 775 057 989 (Pičín) nebo na mailu klimtova@pohadkovazeme.info
  • Více informací je na www.pohadkovazeme.info

stras

Kromě Pičína najdete strašidla paní Klimtové také v Dukovanech, v Arboretu Šmelcovna nedaleko Boskovic, na zámku v Klášterci nad Ohří nebo na dendrologické stezce Lesního závodu Nižbor nedaleko obce Svatý Jan pod Skalou (Solvayovy lomy).

Strašidla si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Naživo jsou ale mnohem lepší!

FOTOGALERIE (15 snímků):

Reklama