S easyJet z Prahy do Bristolu a Londýna Gatwick nebo Stansted od 729 Kč včetně tax a poplatků

 

Velká Británie je země s obrovskou historií a bohatými tradicemi, včetně dávných, často mystických legend a děsivých příběhů plných duchů a přízraků. S easyJet, přední nízkonákladovou leteckou společností v Evropě, se můžete na ty nejzajímavější strašidelná místa vypravit. A vzhledem k neodolatelně nízkým cenám, které easyJet nabízí svým zákazníkům, se skutečně můžete děsit jen vrzavých chodeb a nelidských skřeků ozývajících se z hlubin anglických hradů.

Rezervace na www.easyJet.com

 

Londýn

 

za londýnskými duchy

Londýn je znám svou bohatou, a v mnoha případech i notně temnou historií. Mnohé z budov tohoto moderního velkoměsta pocházejí z 19. století nebo ještě dříve a každý z domů by mohl vyprávět svůj vlastní příběh. Jedním z nejlepších způsobů, jak poznat temnou tvář Londýna, je vyrazit na výpravu s průvodcem. Během tohoto jedinečného výletu se dozvíte o hrůzách, které se v jednotlivých domech udály, seznámíte se s příběhy, které stály za tím vším a které jsou příčinou, proč ulicemi dodnes bloudí duchové, kteří nemohou dojít klidu.

 

Každá ulice má své tajemství. Richard Jones, autor knihy „Chodíme po Londýně plném duchů“, je tím nejpovolanějším co se týče temné historie anglického hlavního města. Společně se svými spolupracovníky vás provede po Londýně a seznámí vás s děsivými událostmi, které se zde během let odehrály: Od příběhu Jacka Rozparovače až po uličku z 18. století, do níž Charles Dickens situoval Scroogeovu kancelář v novele Vánoční koleda, která patří mezi nejproslulejší duchařské příběhy světové literatury.

 

Exkurze vás zavede na proslulé hřbitovy, kde se údajně zjevují duchové, například na hřbitov sv. Michala vedle Cornhillu. Taky se zastavíte u budovy Anglické národní banky, kde údajně mytická Dáma v závoji dodnes hledá svého dávno mrtvého bratra. Ovšem místem, kde v posledních letech byla zaznamenána nejsilnější paranormální aktivita, je bývalé popraviště, kde skončil život sira Willama Wallace řečeného Statečné srdce.

 

Jak se tam dostat

Exkurze London Ghost Tour je dobré si rezervovat předem, a to na adrese www.london-ghost-tour.com. Komentář je v současné době k dispozici pouze v angličtině. Vychází se od stanice metra Bank na centrální linii v první zóně. Exkurze začíná v sedm hodin večer, trvá zhruba hodinu a půl a cena je 6,50 libry na osobu.

 

Brisol

 

Longleat House

 

 

Longleat House je všeobecně pokládán za jeden z nejznamenitějších příkladů alžbětinské architektury v Británii. Rozhodně se jedná o jedno z nejkrásnějších aristokratických sídel, které je otevřeno široké veřejnosti.

Longleat je nejen sídlem pana markýze z Bathu (Alexander Thynn), ale rovněž domovem pro 79 různých druhů živočichů, kteří žijí v devíti set akrovém safari rozkládajícím se vedle tohoto nádherného domu.

 

Longleat House proslavil velký počet duchů, kteří se zde údajně vyskytují. Nejslavnější z nich je lady Louise Carteretová, žena druhého vikomta z Weymouthu, též řečená Šedivá paní, jejíž portrét visí v dlouhé jídelně. Podle legendy je tato dáma občas vídána, jak bloudí horními podlažími domu a hledá jednoho ze svých lokajů, který pro ní slouží a do něhož se ona zakoukala.

 

Jak se tam dostat

Longleat se nachází zhruba 120 km od mezinárodního letiště v Bristolu a z letiště sem lze dorazit vozem nebo vlakem za přibližně hodinu. Přímo z letiště jezdí pravidelné expresní autobusy Flyer na Bristol Temple Meads (zpáteční jízdenka stojí 7 liber), odtud lze jet vlakem do Warminsteru (zpáteční jízdenka 9,90 liber). Autobusy Flyer odjíždějí ve špičce z letiště každých 15 minut, vlak do Warminsteru jezdí z Temple Meads ve všední dny každou půlhodinu.

 

Dům je otevřen denně od 11 dopoledne do 3 odpoledne a na požádání je možné zajistit prohlídku taktéž ve francouzštině, němčině nebo italštině, a to na webové stránce www.longleat.co.uk.

 

Vstupné činí 6 liber pro dospělé a 4 libry pro děti. Rodinná vstupenka do domu, zahrad a safari stojí 20 liber pro dospělého a 16 liber pro dítě.

 

Belfast

 

Hrad Carrickfergus

 

Hrad Carrickfergus je úchvatná pevnost tyčící se vysoko nad stejnojmenným městem. Její počátky se datují až do roku 1185. Tento pozoruhodně zachovaný raně středověký hrad byl kdysi baštou anglo-normanské vlády v severním Irsku, přežil 750 let přítomnosti vojenské posádky a dodnes zde údajně sídlí duch služebné Heleny Blundenové, která podle legendy vytírala schody, zakopla o koště, přepadla přes zábradlí a na tvrdém nádvoří našla svou smrt. Její křik je prý dodnes slyšet v tiskárně, která byla zřízena na místě bývalé mlýnice. Dokonce byla spatřena i ve výtahu instalovaném v roce 1912, tedy téhož roku, kdy nebohá Helena zemřela.

 

V pevnosti je též hluboká temná studna, ve které se zjevuje duch neznámého vojáka. Ten prý nemůže dojít klidu kvůli zradě v lásce a následnému bezpráví, které na něm bylo spácháno.

 

Pevnost se nachází v nádherném přístavu Carrickfergus, hned vedle mariny, a je ideální zastávkou na cestách po překrásném hrabství Antrim.

 

Jak se tam dostat

Pevnost se nachází pouhých 15 kilometrů severně od centra Belfastu při dálnici M5 a odbočka na Carrickfergus je dobře značena. Vstupné je 3 libry pro dospělé a 1,5 libry pro dítě. Děti do věku 16 let musejí být v doprovodu dospělých.

Hrad je otevřen od pondělí do soboty od 10 do 16 hodin, v neděli pak od 14 do 16. Více informací najdete na adrese www.haunted-britain.com

 

Reklama