Nepatří mezi vaše vysněné trávení dovolené povalování na pláži? Dáváte radši přednost turistice, procházkám, poznávání přírodních krás či třeba golfu nebo jízdě na koni?

Pak pro vás máme skvělý tip. Navštivte ostrov Madeira a nebudete litovat.

Madeiře se říká „ostrov věčného jara“. I v zimních měsících je zde velmi příjemná teplota, která vám umožní naplno se věnovat svým oblíbeným aktivitám.

 

Nejvíce vyhledávaná je na Madeiře turistika. Není divu. Tento ostrov musí každého uchvátit hned při prvním pohledu z letadla. Kopce, hory, bílé, čisťounké domečky a až neskutečné množství květeny. Vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám se na Madeiře výborně daří doslova všemu, co roste, a vy si tam budete připadat jako v zeleném ráji.

A takové prostředí přímo vyzývá k procházkám či k turistickým výšlapům.

Je zde obrovský výběr tras, které uspokojí jak náročné a patřičně zocelené turisty, tak ty, kteří dávají přednost poklidným procházkám v příjemném prostředí. Trasami, které vedou podél zavlažovacích kanálů, je Madeira doslova prošpikována a během vycházky se vám naskytne nepřeberné množství úchvatných pohledů na krajinu. Rozhodně si nezapomeňte vzít s sebou foťák a dostatečné množství filmů, protože fotografovat bude skutečně co. A doma si pak můžete nad svým fotoalbem zavzpomínat na chvíle, strávené na Madeiře…

 

I přesto, že je Madeira převážně hornatá a kopcovitá, nebudou ochuzeni ani milovníci golfu. Tento sport si v poslední době získává stále více příznivců, a tak si ho můžete vyzkoušet třeba během svého pobytu na ostrově. Budete tak mít možnost poznat jedno z nejkrásnějších golfových hřišť v Evropě – Santo da Serra Campo de Golf. Z hřiště se otvírají neskutečné výhledy na hory a moře.

Ani o tenis nemusíte být na Madeiře ochuzeni. Pokud nebude mít váš hotel vlastní tenisový kurt, navštivte Quinta Magnalia Park, kde je vynikající vybavení a nízké ceny. Rovněž zde najdete hřiště na squash.

 

Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. A pohled na krásy Madeiry ze sedla musí skutečně stát za to. Jízdu na koních ve volné přírodě a základní výcvik si můžete domluvit v Associao Hipica da Madeira hned za hlavním městem Funchal. Koně si můžete také vypůjčit v jezdeckém klubu Choupana v hotelu Estrelicia.

 

Věřte, že pobyt na Madeiře v kterémkoli ročním období vás obohatí a naplní skvělými a nezapomenutelnými zážitky.

 

Více informací naleznete na www.snailtravel.cz , ale pokud je budete chtít navštívit osobně, pak je to zde: Veleslavínova 6, Praha 1, telefon 224 813 926, 224 814 567, email internet@snailtravel.cz.

 Oči, Růže, Štěstí

 

Reklama