Soustředíte se v práci celé hodiny na obrazovku počítače anebo pracujete v zakouřeném prostředí? Bývají vaše oči podrážděné, často svědí a pálí? Pak se s největší pravděpodobností potýkáte se syndromem suchého oka, v poslední době lékaři označovaným jako Office Eye Syndrom, tedy syndrom kancelářského oka.

office eye syndrom

 

 

Každodenním soustředěným pozorováním obrazovky počítače v práci, a pak i ve volném čase snižujeme nevědomky frekvenci mrkání, a naše oči jsou tak nedostatečně zvlhčované. Suchý klimatizovaný vzduch tomu ještě nahrává. Syndrom kancelářského oka se podle některých statistik v populaci vyskytuje dokonce ve 14 až 33 procentech. V České republice jím tedy mohou alespoň občas trpět až tři miliony lidí! „Pokud není včas rozpoznaný, je podceněný nebo nevhodně léčený, může se stát příčinou velmi vážných problémů,“ varují odborníci. Podle nich může dojít až ke kritickému ohrožení zraku.

Sydrom suchého oka patří k faktorům, kterými se během života zrak ničí nejvíce. „Oči se velmi opotřebovávají právě tímto zvýšeným důrazem na pozornost, kdy méně mrkáme. Hodně rizikové je také UV záření, které může poškodit čočku a sítnici, a také prašné a infekční prostředí, v němž může infekce postihnout rohovku a spojivky,“ vysvětlila MUDr. Pavlína Hrabčíková, lékařka Oční kliniky Fakultní nemocnice Olomouc.

Obranný štít a kvalitní výživu pro vaše namáhané oči najdete v oblíbeném přípravku Ocutein®Forte lutein 15 mg, který je k dostání v lékárně. Obsahuje velmi vysoké množství luteinu a další účinné látky s pozitivním vlivem na lidský zrak a jeho ostrost.

Ocutein®Forte lutein 15 mg z prémiové řady Da Vinci Academia pomáhá bojovat s okolními nepříznivými vlivy a se stárnutím oční rohovky. Je ideální pro zlepšení ostrosti vidění, podporuje regeneraci očních buněk a zároveň účinně snižuje únavu očí. Ocutein® Forte obsahuje vysoké množství luteinu a navíc Omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které zabraňují vysychání očí. Bude tím nejlepším ochranným štítem a správnou výživou pro vaše namáhané oči.

 

office eye syndrom

 

 

OČNÍ TEST

Pokud máte dojem, že trpíte syndromem suchého oka, můžete si své pochybnosti ověřit jednoduchým testem, k němuž budete potřebovat stopky nebo hodinky:

Postup:

  • Mrkněte dvakrát. Po druhém mrknutí spusťte stopky a dívejte se přímo před sebe.
  • Nemrkejte tak dlouho, jak je to jen možné. Pak zaznamenejte čas, kdy začnete pociťovat nepříjemné pocity oka (pálení, svědění, suchost a jiné).

Pokud je čas mezi posledním mrknutím a okamžikem, kdy začnete cítit tyto nepříjemné pocity, 5 sekund a méně, možná máte suché oko, protože se slzný film na povrchu oka moc brzy přeruší a povrch vašeho oka pak není chráněný. Měli byste navštívit očního lékaře a požádat o vyšetření. Obranný štít a kvalitní výživu pro vaše namáhané oči najdete v oblíbeném přípravku Ocutein®Forte lutein 15 mg, který je k dostání v lékárně. Obsahuje velmi vysoké množství luteinu a další účinné látky s pozitivním vlivem na lidský zrak a jeho ostrost.

Ocutein®Forte lutein 15 mg z prémiové řady Da Vinci Academia pomáhá bojovat s okolními nepříznivými vlivy a se stárnutím oční rohovky. Je ideální pro zlepšení ostrosti vidění, podporuje regeneraci očních buněk a zároveň účinně snižuje únavu očí. Ocutein® Forte lutein 15 mg obsahuje vysoké množství luteinu a navíc Omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které zabraňují vysychání očí. Bude tím nejlepším ochranným štítem a správnou výživou pro vaše namáhané oči.

Více najdete na stránkách www.ocutein.cz

Reklama