Zasněžené alpské vrcholky mají pro lyžaře téměř magnetickou přitažlivost, zvláště letos, kdy se naše hory spíše zelenají a česká lyžařská střediska zatím zejí prázdnotou. Českým lyžařům se však letos otevírají nové možnosti, jak se oddat zimním sportům uprostřed Alp i bez dlouhého cestování autobusem nebo autem.

 

Díky novým leteckým linkám easyJet z Prahy do Ženevy, Basileje a Milána jsou nám Alpy mnohem blíž, navíc za ceny, které nám umožní zaletět si zalyžovat do Alp i vícekrát za sezónu.

 

Ženeva se nachází na úpatí krásného pohoří Jura a díky blízkosti francouzských i švýcarských Alp je to ideální odrazový můstek k zimní dovolené. Během pouhých pár hodin cesty se můžete z Prahy dostat přímo do srdce nejlepších evropských zimních středisek jako jsou Val d’Isère, Tři údolí nebo Chamonix. Díky levným letenkám společnosti easyJet vám již nic nebrání naplno si užít dovolenou! Aktuální nabídku letenek s cenami naleznou zájemci na internetových stránkách www.easyjet.cz. Z Prahy se dostanete do Ženevy a zpět již za 2598 Kč včetně letištních poplatků a jednoho páru lyží.

 

Do špičkových zimních středisek nemusíte však vyrážet jen z Ženevy. Společnost EasyJet letos přepraví stovky tisíc cestujících týdně i do oblíbených lyžařských destinací jako jsou Milán nebo Basilej. I odsud se lze velice pohodlně dostat do nádherných středisek, například Zermattu nebo Saas Fee.

           

„Díky letům společnosti easyJet jsou teď lyžařská střediska zase o kousek blíž. Ať už plánujete víkendový výlet nebo celotýdenní pobyt na sjezdovkách, při němž budete moci okusit švýcarskou a francouzskou pohostinnost, easyJet vám nabídne vhodný let. Nebojte se, s námi si Alpy skutečně vychutnáte,“ říká Paul Cable, marketingový manažer easyJet.


 

Průvodce easyJet po lyžařských střediscích

 

ŽENEVA

Tignes je velice známé středisko, které milují hlavně snowboardisté. Ostatně bydlí tu i bývalý světový šampión v extrémním lyžování Guerlain Chicherit.

25cm/70cm – Sníh napadal teprve před svátky a v současné době je v provozu 21 ze 47 vleků. Na otevřených sjezdovkách panují velice dobré podmínky.

 

La Plagne – Lyžařské středisko La Plagne se nachází poměrně vysoko a je součástí větší oblasti Paradiski (internetové stránky www.igluski.com/ski­_areas.cfm). Díky spolehlivým sněhovým podmínkám a více než 200 kilometrů sjezdovek je La Plagne rozsáhlým a ideálním lyžařským střediskem.

40cm/55cm – V posledních několika dnech trochu sněžilo, takže horní části sjezdovek jsou pokryté čerstvým prašanem. Podmínky pro lyžování jsou obecně dobré.

 

Verbier – Verbier je doslova rájem lyžařů. Středisko je součástí oblasti Čtyři údolí, do které patří ještě Thyon, Veysonnaz a Nendaz. Společně nabídnou lyžařům přes 410 kilometrů sjezdových tratí a 93 špičkových vleků. Všechny jsou přístupné na jednu permanentku.

50cm/65cm – Ve Verbieru se sníh drží a v provozu je 16 z celkem 36 vleků. Zejména v horních partiích nabízejí sjezdovky skvělé lyžování. Lyžovat mimo vyznačené tratě zatím kvůli nedostatku sněhu nelze.

 

BASILEJ

Andermatt – Toto lyžařské středisko uprostřed Švýcarska možná nemá takový lesk jako St. Moritz, nicméně je velice oblíbené mezi zapálenými lyžaři, kteří dávají přednost skutečnému lyžování před společenskou zábavou.

40cm/130cm – V Andermattu nedávno sněžilo, takže výše položené sjezdovky nabízejí lyžařům i snowboardistům čerstvý prašan.

 

Mürren – Mürren je nádherná horská víska s bohatou tradicí. Právě zde se původně usadili osadníci z údolí Lötschen ve Valais.

35cm/50cm – Většina střediska je v provozu, některé části mají vynikající sněhové podmínky. Tento týden napadlo trochu nového sněhu.

 

Wengen – Wengen je situován na druhé straně údolí nežli Mürren a je dalším rájem pro lyžaře. Je to jedno z nejznámějších švýcarských středisek. Na sjezdovce Lauberhorn se každý rok v lednu konají závody světového poháru ve sjezdu a slalomu.

40cm/40cm – Dobré lyžařské podmínky zejména ve vyšších partiích. Tento týden mírně sněžilo. 

 

 

 

MILÁN

Hory na severu Itálie se mohou pochlubit řadou výborných lyžařských středisek, do nichž se z Milána dostanete během jedné hodiny.

 

Cervinia – Cervinia je propojena se známým švýcarským střediskem Zermatt. Ze všech italských středisek právě zde bývá nejčastěji sníh.

50cm/165cm – Skvělé podmínky v celém středisku, zejména pak na uměle zasněžovaných svazích.

 

Sauze D’Oulx – Sauze D’Oulx je součástí lyžařské oblasti Milky Way, jež nabízí přes 400 kilometrů sjezdových tratí.

40cm/80cm – V provozu je 19 z 22 vleků a mnoho z tratí se může pochlubit velice dobrými sněhovými podmínkami na tuto roční dobu.

 

Sestriere – Sestriere se nachází v samém srdci regionu známého jako Vialattea. Celkem je zde lyžařům k dispozici přes 400 kilometrů tratí na 146 sjezdovkách.

40cm/80cm – Ty sjezdovky, které jsou otevřené, nabízejí velmi dobré podmínky pro lyžování. Celkem je v provozu 7 z 19 vleků.

 

Reklama