Ukrajina se stává hlavní evropskou sexuální turistickou destinací! Důvod, proč zažívá sexuální turistika v současnosti na Ukrajině prudký rozvoj je jednoduchý. Od 1.srpna 2005 byl zaveden bezvízový režim vstupu na Ukrajinu pro všechny občany členských zemí EU, čehož začali následně sexuchtiví turisté hojně využívat. Ukrajina má totiž image velice levné chudé země s krásnými nenáročnými dívkami.

Zatímco v roce 2006, tedy první rok po zavedení bezvízového vstupu, navštívilo Ukrajinu 18,8 mil. zahraničních návštěvníků, vloni to bylo už 23 mil. zahraničních návštěvníků, což znamená meziroční nárůst o 22 %!

Přestože je prostituce na Ukrajině ilegální, podle oficiálních údajů je nyní na Ukrajině 12 tisíc prostitutek, ale skutečné počty jsou podle nevládních organizací několikanásobně vyšší.

Podniky s prostitutkami již nejsou v současnosti doménou jen velkých měst, ale mnoho jich vzniklo i na menších městech. Prostituci se často věnují i studentky, které tak řeší tíživou ekonomickou situaci.

Tato negativní image však přináší problémy také mnoha běžným Ukrajincům. Při výjezdech do zahraničí totiž západní země nyní přísněji posuzují žádosti Ukrajinek o víza, právě z obavy, že cílem výjezdu do zahraničí může být prostituce.

 

Seznam 20 nejlepších a nejpopulárnějších sexuálních
turistických destinací na světě:
(podle odborného serveru
www.sex-tourism.org)

 

Thajsko, Filipíny, Kuba, Rusko, Litva, Brazílie, Kambodža, Indonésie (Bali), Tchaj-wan, Jižní Korea, Vietnam, Jamaika, Dominikánská republika, Nizozemí, Česká republika, Ukrajina, Polsko, Rakousko, Maďarsko a Bulharsko.

 

Nelichotivé je umístění České republiky mezi 20 nejpopulárnějšími sexuálními destinacemi na světě.

Česká republika přitahuje sexuchtivé turisty především levnými cenami
   sexuálních služeb (od 500 Kč), minimální regulací sexuální nabídky
   a vysokou úrovní nočních podniků.

Obrat  sexuálního průmyslu v České  republice činí přibližně 10 miliard
   korun ročně, z toho sedm miliard Kč u nás za sex utratí cizinci a tři
   miliardy Češi.
Nejvíce u nás za sex utrácí Němci a Britové. 

Centrem sexuální turistiky je u nás Praha. Jen v jejím centru se obrat
   sexuálního průmyslu pohybuje kolem půl miliardy korun měsíčně.

V České republice se podle odhadů živí prostitucí až 25 tisíc osob,
   z toho šest tisíc prostitutek pracuje v nočních klubech, ostatní na
   privátech, eskortech apod.

V České republice je přibližně 800 erotických podniků či klubů.

 

Zajímavé je jistě umístění sousedního Rakouska na tomto seznamu, důvodem je to, že v Rakousku je prostituce legální, což má za následek velkou nabídku služeb.

 

Naopak nejhoršími destinacemi pro sexuální turistiku, kde je prostituce buď zakázána nebo jsou ceny velice vysoké, jsou USA, Francie, Německo, Velká Británie, všechny arabské země, skandinávské země a Izrael. 

Reklama