Mezi nejčastější svatební turisty patří Australané, přeci jenom to mají blízko, ale přilétá mnoho párů i z dalekých krajin, jako je Česká republika. Povolení k svatbě na půdě Nového Zélandu obnáší jednoduchý úřední proces, a poté se vše musí správně zaregistrovat v České Republice. Mnoho Čechů zde svoji svatbu už prožilo a jejich rady lehce dohledáte na internetu.

Svatby se konají klasicky nejčastěji od jara do podzimu (český listopad až květen), ale počasí se na ostrovech mění velice rychle. V jeden den se můžou vystřídat všechna čtyři roční období. Leden a únor jsou všeobecně nejnavštěvovanější měsíce, proto se jim kvůli cenám a vytíženým službám pro turisty doporučuji vyhnout. I přes existenci široké nabídky svatebních prostorů, na ty nejžádanější si počkáte i dva roky. Pojďme se podívat na ty nejoblíbenější místa, kde se zélandské svatby konají.

Vinice
5c9b58513ecc5obrazek.pngNěkoho možná překvapí, že si mnoho místních i zahraničních párů zvolí k uzavření svazku vinařské oblasti na Novém Zélandu. Zélandské víno má ve světě velmi zvučné jméno a mnoho vinařství nabízí nádherná svatební zázemí s výhledy na moře, vlnící se vinice a zahrady. Celé plánování se vám zjednoduší vystrojením obřadu s pohoštěním na stejném místě. Jednou z nejvyhledávanějších svatebních destinací se stal ostrůvek Waiheke. Leží jen půl hodiny lodí od centra Aucklandu a skrývá mnoho populárních vinic, pyšnící se luxusními svatebními prostory s výhledem na moře. Další oblíbené vinařské oblasti jsou třeba v Hawkes Bay nebo na jižním ostrově v Queenstownu či ve Wanace.

TIP: Nechte si vytvořit svatební cestu na míru a pojeďte na jeden z individuálních zájezdů na Nový Zéland. Zájezd Nový Zéland mini individuálně pořídíte za 49 500 Kč na 10 dní.

Od jezer na vrcholky hor
5c9b58d58556aobrazek.png

Queenstown a Wanaka nejsou vyhledávané jen kvůli vínu, ale i jejich ohromujícím přírodním scenériím. Obě městečka leží na březích rozlehlých jezer, která objímají vysoká pohoří s často zasněženými vrcholky. Obřad může proběhnou na oblázkovém pobřeží nebo v jednom z mnoha luxusních resortů či hotelů, nabízející svatební balíčky. Dalším světově proslaveným svatebním místem se stal také kamenný kostelík Good Shepherd, postavený na bílé oblázkové pláži, jen pár metrů od jezera Tekapo. Své ano si tam novomanželé říkají u oltáře, za kterým se z velkého okna otevírá pohled na tyrkysové ledovcové jezero lemované pohořím.

Heli svatba
5c9b58b8e5f96obrazek.pngLíbila by se vám novomanželské fotografie, kde stojíte na skalnatém výběžku jen pár kroků od okraje a pod vámi leží blankytně modré jezero obklopené vysokými zasněženými horami? Tak na takové místo se dostanete ve svatebních šatech pouze helikoptérou, což se stalo pro dobrodružné páry s větším obnosem peněz velice populární. Zkomplikovat vám vaše letecké plány může jen počasí.

Pláž
5c9b587e334e4obrazek.png
Pokud vás hory a jezera tolik nelákají, možná sníte o romantické svatbě na pláži. Oba ostrovy Nového Zélandu se rozléhají spíše do délky než do šířky, proto k pláži nemáte nikdy daleko. Vybrali byste si bílou písečnou pláž s klidným mořem na východním pobřeží nebo západní, spíše divoké pobřeží s rozbouřeným mořem? Svatby na pláži vyžadují více plánování, jak kvůli povolení od místního úřadu, tak kvůli odlivu a přílivu, a vždy musíte mít plán B pro deštivé či větrné počasí. Pláž však nabízí přirozeně krásné prostředí, které vám ušetří za výzdobu i svatební boty.

Pokud tedy máte chuť oslavit váš velký den trochu jinak, na krásném, speciálním a vzdáleném místě, Nový Zéland rozhodně nabízí mnoho možností, kde si lze tento sen splnit. Ať už vás láká plážová romantika, luxusní vinařství nebo vás vábí jezera a hory, odvezete si neskonale krásné fotky a nezapomenutelné zážitky na celý život.

Foto: @Blair Quax

Reklama