Sedmadvacetiletá žena se obrátila na britský soud proto, že prý od svého bývalého zaměstnavatele musela poslouchat nevhodné poznámky o velikosti jejího poprsí. Jako první o tom informoval britský deník Daily Telegraph.

Julie-Ann Reedová byla donedávna zaměstnána v realitní kanceláři. Její nadřízený jí ale znepříjemňoval život neustálými poznámkami. "Šéf mi říkal, ať si buď nechám zmenšit prsa, nebo si pořídím nové blůzky. Jindy zase poznamenal, že se mi halenka povážlivě rozevírá," nechala se u soudu slyšet Reedová. A dělal ji i jiné nepříjemnosti.

Podle výpovědi Reedové prý navíc výplatní šeky dostávala se zpožděním, a když na to nadřízeného upozorňovala, řekl jí, že si má nechat účty platit od přítele. Žena se proti tomuto výroku ohradila, načež ji šéf vyhodil a ještě na ni sprostě pokřikoval.

Soud totiž rozhodl ve prospěch Reedové. Neslušný šéf teď mladé ženě musí zaplatit třicet tisíc liber, což je v přepočtu kolem 850 tisíc korun. Inu, mít velká prsa a neslušného šéfa může někdy být velmi výnosné.

Setkala jste se v zaměstnání s připomínkami na váš vzhled? Dala byste za podobné výroky šéfa k soudu?

Reklama