6405c789e7103blobid0.jpg
Foto: Profimedia

Svým vzhledem, stylem oblékání i tvorbou se Madonna nikdy neztrácela v davu průměrnosti a vždy byla snadno zapamatovatelná. Jenže teď se víc než její tvorba řeší to, jak vypadá. A není divu. S pojmy, jakými jsou přirozená krása nebo přirozené stárnutí, zpěvačka zřejmě nesouzní. A důkazem je její instagramový profil, kde se to množí nejrůznějšími filtry, které používá na své fotografie. Podle všeho to ale nejsou jen filtry, které mají na svědomí tak razantní proměnu její image.

Vyhlazený obličej skoro bez jediné vrásky, to nemá v 64 letech přirozeně asi nikdo, Madonna jím ovšem šokovala ne předávání hudebních cen Grammy. Kromě toho měla obličej také opuchlý, a to z jejího Instagramu díky mnoha filtrům neznáme. Záhy se stala terčem kritiky a obvinění, že vypadá jako z jiné planety a s plastikami to přehnala. Zpěvačka si to ovšem nenechala líbit a ohradila se v příspěvku na Instagramu. Uvedla, že se opět stala obětí ageismu a misogynie, obvinila nelichotivé kamery a zmínila, že svět odmítá oslavovat ženy, kterým je více než 45 let a trestá ty, které mají i v tomto věku silnou vůli, jsou pracovité a milují dobrodružství.

6405c7e7a68e1blobid0.jpg
Foto: Madonna v roce 1985 (Profimedia)

Problém ovšem není ani tak v tom, že zpěvačka evidentně na plastikách byla, jakožto fakt, že tuto skutečnost dlouhá léta nepřiznala. Tedy zřejmě až donedávna. Dvacátého února totiž na Instagramu zveřejnila fotografii, ke které napsala: „Podívejte se, jak jsem roztomilá, když otok po operaci ustoupil.“ Co přesně jí na obličeji dělali, nenapsala, ale také není zcela jasné, zda nejde jen o vtípek a ironickou reakci na to, co se o ní psalo po Grammy. Jde tedy o jakési přiznání nepřiznání.

6405c7f4eb14dblobid0.jpg
Foto: Madonna v roce 2011 (Profimedia)

Dlouho přitom tvrdila, že její vyhlazená pleť je jen a pouze důsledkem makrobiotického způsobu stravování, který je založený na konzumaci obilovin, zeleniny, fazolí a ořechů. Když se ale v roce 2020 na její obličej podíval odborník – plastický chirurg Michael Horn, pro Daily Mail zkonstatoval, že Madonna má za sebou s velkou pravděpodobností face lift, botox, výplně obličeje a také plastiku nosu.

Jestliže plastické operace vedou k tomu, že se lidé cítí sebejistěji, nelze proti nim nic namítat. Proč to ale nepřiznat a tvářit se, že bezchybný obličej je dílem přírody? Madonna obviňuje z misogynie a ageismu, přitom sama může potenciálně přispívat k tomu, že ženy budou mít nižší sebevědomí a budou se bát hovořit o plastických úpravách, jako by to bylo něco zakázaného a nemorálního. 

Zdroje: autorka článku, Daily Mail, Instagram Madonny

Čtěte také: