Podle odborníků na výživu souvisí epidemie obezity s tím, jak kvalitní potraviny nakupujeme v obchodech. Firmy proto budou upravovat složení svých výrobků tak, aby měly vhodnější složení živin, a tím sníží jejich energetickou hodnotu. Projekt Diogenes vypracují odborníci z celé Evropy spolu s českým týmem z Endokrinologického ústavu ve spojení s potravinářskými firmami.

Například některé výrobky s vysokým obsahem tuku lze přeformulovat tak, že se jeho množství sníží. Změní se některé ingredience. Kupříkladu při pečení těsta se použije místo mléka tučného odstředěné. Výsledný výrobek má potom nižší energetickou hodnotu. Podobně to je se slazením potravin, i tam lze změnou sladidla snížit kalorickou zátěž.

O zásazích do skladby potravin by měli být lidé informováni. Firmy by to mohly brát i jako plus, protože jejich výrobky by se zřejmě lépe prodávaly. Zatím se lidé více než o složení výrobků zajímají o cenu. Nakupují podle obsahu své peněženky. Důležité je i přehledné značení potravin, které napomáhá při jejich výběru.

Stále ještě je pro vás cena výrobku prioritou? Sledujete složení, nebo jen trvanlivost? Mně osobně zaručeně „zvedne kufr“, když si přečtu třeba na balíčku párků či na paštice – složení: …vepřové kůže…

Reklama