Téma holení, epilace, depilace, zkrátka odchlupování je velice intimní. To uznáváme, nicméně řešíme tady choulostivější témata, a nikoho to nepohoršuje. Dobrovolně jsem se přihlásila jít se svou kůží na trh a vyslechnout si případnou kritiku na svou hlavu.

shavingA možná i na hlavu celé redakce, že jsme nechutní, protože záměrně vytahujeme „populární“ témata, v zájmu zvýšení čtenosti a diskutovanosti.

Věřte, že to tak není. Je to prostě téma, které na ženský magazín patří a dá se pojmout i decentně. Jak jsme na něj přišli? Docela prostě. Na začátku byla tato otázka: „Holky, holíte si nohy i v zimě?“ Jasně, že si je holíme, kdo by vydržel ten pichlavý angrešt! Ale je pravda, že to některé z nás moc nepřehání. Holit se denně? Není to zbytečné? Možná až budeme chodit v sukních...

Já se tady klidně přiznám, že si holím nohy obden. Používám dámskou žiletku, protože to s jinými holítky neumím, a občas se pěkně pořežu. Jednou jsem vyzkoušela i epilátor, ale bylo to tak nepříjemné, že jsem od tohoto moderního, i když jistě velice efektivního způsobu upustila. Prý jde o zvyk, říká jedna moje kamarádka, která hraje závodně tenis a hladká kůže na nohách i na rukách je pro ni naprostou nutností. Používá epilátor a už si nedokáže představit, že by se „pižlala“ žiletkou.

Ano, dnes považujeme holení a hladkou kůži za samozřejmou věc, která patří k moderní a kultivované ženě.

Ale nic se nesmí přehánět. Hrozit ženě smrtí, protože není hladce oholena v podpaží, mi přijde absurdní. Nevěříte?

Před časem pobouřil Švédskou veřejnost snímek nevyholeného podpaží jakési fanynky z koncertu. Někdo dal její fotku na facebook a strhla se lavina odporu, pohrdání, včetně zmiňované výhružky smrti. Máte-li zájem, přečtěte si článek ZDE.

Na obranu ženy s „přírodním“ podpažím se samozřejmě  postavily feministky s tím, že každý má právo volby a nikdo nikoho nemůže nutit, aby se slepě podřizoval módnímu diktátu. Na světě jsou přece podstatně závažnější věci k řešení než nějaké chlupy v podpaží.

Ano, ale na hladké podpaží jsme si zvykli už i v historických filmech, kde to nemá logiku. I když znám režiséra, který si umanul, že v zájmu autentičnosti donutí herečku, aby si nechala podpaží zarůst. Nepochodil. Než tohle, raději by se role vzdala. Tak to nakonec vyřešili kompromisem a chloupky v podpaží jí lepila maskérka. Jako by to mohlo něco změnit na úrovni filmu.

Přidáte se také k dnešnímu tématu, milé ženy-in?

  • Jak často se holíte? Čím se holíte? Strojkem, nebo žiletkou?
  • Pamatujete se, kdy jste se oholila poprvé?
  • Už jste se někdy pořezala? Máte nějakou příhodu?
  • Vadila by vám žena, která nemá vyholená podpaží?
  • Co říkáte na ty, které si neholí ani nohy? Pohrdáte jimi, nebo si myslíte, že je to jejich soukromá věc?
  • Znáte nějakou ženu, která se neholí? Přiznala byste se, kdybyste tou ženou byla vy sama?
  • Myslíte, že by si podpaží měli holit i muži?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Za svůj příspěvek můžete získat tento exkluzivní dárek. Epilátor značky Rowenta

RowentaVíce o epilátorech Rowenta se dočtete v dnešním vydání ZDE (klikni).

Reklama