Nejsou to jen děti z předchozích vztahů, kdo může bojkotovat nového partnera některého z rodičů tak moc, až to vzdá a vyklidí pole. Za rozchodem někdy mohou stát i jiné závazky. Třeba v podobě domácích mazlíčků, jako tomu bylo v případě Agáty a Mirka (34). Ani jeden z nich nechtěl pomyslně obětovat svého svěřence na oltář lásky.

Kočičí a psí lidi

„S Mírou to byla láska na první pohled. Potkali jsme se na autobusové zastávce a on mě pozval na kafe. Povídali jsme si asi tři hodiny a zjistili, že máme hodně společného. Odlišovalo nás snad jediné - ono pomyslné rozdělení na „kočičí a psí“ lidi. Zatímco já měla doma na zahradě psa, irského setra, on choval siamskou kočku. V té chvíli by mě ani ve snu nenapadlo, že právě tato zvířata budou příčinou rozpadu našeho slibně se vyvíjejících vztahu,“ vzpomíná Agáta na počáteční bezstarostné randění.

Ti dva se nesnesli

Že jde v případě domácích mazlíčků skutečně o kámen úrazu, to zjistila až po půl roce. To když se se svým psem do Mirkova velkého bytu nastěhovala. „Jeho kočka Stella na mého Seba hned ve dveřích vystartovala a zasekla se mu do čenichu. Zakňučel bolesti, lekl se, ale jakmile se rozkoukal, začal ji pronásledovat. Bylo to jak v cirkuse. Seb vrčel a štěkal, ona prskala a syčela,“ vypráví o prvním setkání zvířat Agáta. Oba partneři ale doufali, že si vztah jejich svěřenců časem takzvaně sedne. Každého z nich zavřeli do jiné místnosti a pouštěli je k sobě jen pod dohledem. Vždy to ale dopadlo stejně tragicky.

Hádky na sebe nenechaly dlouho čekat

„Jednou dokonce ta bláznivá kočka vyšplhala po zácloně a strhla ji i s konzolí, která shodila akvárium s květinami. Přítel zuřil a vše svedl na mého psa. Prý jeho Stellinku zbytečně dráždí a já musím pochopit, že to ona je tu doma. Samozřejmě jsem tuhle informaci vztáhla i na sebe a první hádka byla na světě,“ svěřuje se Agáta.

Když se situace týden za týdnem nelepšila, atmosféra mezi partnery nadále houstla. „Bylo psycho neustále hlídat, aby se ti dva k sobě nedostali! A poslouchat, jak za zavřenými dveřmi střídavě mňoukají a štěkají. Samozřejmě jsme je na střídačku pouštěli i jinam v bytě, aby byli s námi. Ale bylo to neúnosné a také nad slunce jasné, že jeden z nich musí pryč. Vzdát se svého kamaráda ale samozřejmě nechtěl ani jeden z nás,“ popisuje Agáta. Stále častější hádky nakonec vyústily v rozchod partnerů.

Zvířata na prvním místě

„Prostě jsme si řekli, že to takhle nejde dál. Žádný chlap mi nestojí za to, abych dala pryč svého psa. A Mirek to má zřejmě úplně stejně s kočkou, protože mu jeho máma nabízela, že by se jí ujala. On však odmítl, takže zbývalo jediné. Jít od sebe,“ uzavírá Agáta.

Čtěte také:

Reklama