Od Olžina rozvodu s manželem uběhly téměř dva roky. Chtěla ho ona. Byla tehdy přesvědčená, že jí bez něho bude lépe. Ale dnes si šťastnější nepřipadá. Naopak. Na nového muže, který by stál za to, dosud nenarazila. Přitom touží po rodině. Žije sama, ve společném bytě s kamarádkou. A právě ji viní ze svého zpackaného života.

fem.jpg
Foto: Shutterstock

„To kvůli Ivaně jsem dnes tam, kde jsem. Na mrtvém bodě. Bez chlapa, bez bydlení, bez dětí. Rozvod s Michalem byla totiž její zásluha. Všechno to začalo, když před třemi roky odcházela od manžela ona sama,“ je přesvědčená Olga, která tehdy byla své nejlepší kamarádce velkou oporou. Utěšovala ji, brala na víno i do kina. Rozvod to totiž nebyl vůbec hezký.

Začala nadávat i na mého muže

„Ivanin muž byl opilec, který se neštítil občas jí jednu střihnout. Kradl ze společné kasy peníze, chvílemi nepracoval, a navíc mu přišla na milenku. U soudu se štěkali jako psi. No a jak se rozvedla, potřebovala se mnou trávit většinu volného času. Nadávala na chlapy a nevynechala ani toho mého,“ vzpomíná Olga, která kvůli tomu na Petrovi najednou viděla hlavně negativa.

Málo se jí věnoval, nevymýšlel společný program, nebyl moc na výlety, doma po sobě nic neuklidil a trávil až moc času v práci. „Ivana tvrdila, že tam má beztak milenku. A taky že mám na lepšího, než je tenhle suchar. Prý ani moc nevydělává, takže mě pak s dítětem nezajistí. No a jak jsem tohle měla v hlavě, začaly doma hádky. Stále jsem Petra kritizovala, nic mi nebylo vhod. Až mi jednoho dne po tom vymývání mozků ruply nervy. Podala jsem žádost o rozvod,“ svěřuje se Olga.

Dnes by nejraději vrátila čas

Manžel proti jejímu rozhodnutí nebojoval. „Vůbec se nedivím. Vyčetla jsem mu první poslední. Tak co by mě přemlouval? Nikdo nechce ženskou, pro kterou je jen budižkničemu. Rozvod byl rychlý. Až mě zaskočilo, jak jednoduše může tolik společných let skončit,“ přiznává Olga s tím, že postupně začala svého rozhodnutí litovat.

Zatímco Petr je podruhé ženatý a má dvě děti, ona se nikam neposunula. „Dnes vím, že byla chyba od něj odcházet. Měl své mouchy, ale z dnešního pohledu nijak zásadní. Nechala jsem se jednoduše zblbnout Ivanou. Neví o tom, ale nedokážu jí to odpustit. Bavím se s ní čím dál míň. Tak ráda bych vrátila čas,“ lituje Olga.

Čtěte také:

Reklama